Specjalista ds. Mikrobiologii

IBSS BIOMED S.A.O firmie

Rekrutacja zdalna

IBSS BIOMED S.A.

Aleja Sosnowa 8

Kraków

Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED Spółka Akcyjna

Ekspert w dziedzinie szczepionek i probiotyków.
Cechują nas innowacyjne rozwiązania i nowatorskie pomysły, które zapewniają najwyższą jakość wytwarzanych produktów. Podstawą działalności naszej firmy jest produkcja: szczepionek, probiotyków, suplementów diety, alergenów, jak również preparatów diagnostycznych, podłoży i wskaźników.

Obecnie do pracy poszukujemy kandydatów/kandydatek na stanowisko:
Specjalista ds. Mikrobiologii do Centrum Badawczo-Rozwojowego Produktów Biotechnologicznych

OPIS STANOWISKA:

  • udział w projektach badawczych realizowanych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe,
  • samodzielne prowadzenie projektów badawczych (opracowanie metod badawczych z zakresu mikrobiologii),
  • proponowanie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu mikrobiologii i biologii molekularnej,
  • opracowanie, walidacja i transfer metod analitycznych z działu badawczego do innych działów firmy,
  • opracowanie instrukcji, procedur oraz planów i raportów z badań,
  • prowadzenie szkoleń wewnętrznych, wykładów oraz konsultacji dla Personelu firmy.

PROFIL KANDYDATA:

  • wykształcenie wyższe (tytuł magistra/ magistra inżyniera biologii, biotechnologii, analityki medycznej – specjalność mikrobiologia), mile widziany tytuł naukowy doktora,
  • minimum 3-letnie doświadczenie w samodzielnej pracy w laboratorium badawczym (jednostki akademickie lub sektor biotechnologiczny/farmaceutyczny),
  • praktyczna umiejętność wykonywania analiz mikrobiologicznych,
  • znajomość technik biologii molekularnej poparta doświadczeniem w pracy laboratoryjnej będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętności analitycznego myślenia oraz wykonywania wyszukiwania informacji w literaturze fachowej,
  • umiejętność pracy z literaturą naukową oraz wytycznymi europejskimi i amerykańskimi,
  • praktyczna znajomość języka angielskiego,
  • znajomość zasad pracy zgodnie ze standardami GLP/GMP,
  • kreatywność i otwartości na podejmowanie nowych wyzwań badawczych
  • zdolności organizacyjne i interpersonalne.
  • sumienności i rzetelności w realizacji powierzonych zadań,
  • łatwość nawiązywania kontaktów i budowania relacji międzyludzkich na różnym szczeblu,
  • umiejętność komunikacji i współpracy w interdyscyplinarnym zespole,
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz argumentowania swoich wniosków.

OFERUJEMY:

  • ciekawą, pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • ambitne i odpowiedzialne zadania do realizacji,
  • możliwość szkolenia i rozwoju.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Dziękujemy wszystkim za złożone aplikacje oraz informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy