Oferta pracy

Specjalista ds. Mikrobiologii & Lider Laboratorium

UpfieldO firmie

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Kierowanie pracą laboratorium (mikrobiologicznego i chemicznego)

  • Realizacja projektów jakościowych, udział we wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych, nowych produktów

  • Rozwój standardów higienicznych, opracowanie procedur jakościowych,

  • Wdrażanie globalnych standardów jakości

  • Udział w pracach zespołu HACCP

  • Monitorowanie i raportowanie parametrów mikrobiologicznych środowiska wytwarzania, produktów, surowców

  • Nadzór nad Pest Control

  • Wdrażanie nowych metod badań mikrobiologicznych / chemicznych, w tym walidacja metod

  • Walidacja CIP

  • Organizacja i nadzorowanie procesu zwalniania produktów do sprzedaży

  • Prowadzenie szkoleń z zakresu higieny

  • Audytowanie systemu bezpieczeństwa żywności, audyty higieniczne,

  • Śledzenie aktualnych wymagań prawnych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (o specjalności mikrobiologicznej, chemia, biologia, technologia chemiczna), bądź pokrewne

  • Doświadczenie w pracy w laboratorium – min 5 lat (mile widziane w przedsiębiorstwie z branży FMCG)

  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem

  • Decyzyjność, analityczne podejście, umiejętność pracy samodzielnej, jak również w zespole

  • Znajomość zagadnień Pest Control, Hygienic Design,

  • Umiejętność prowadzenia audytów wewnętrznych

  • Znajomość obsługi komputera oraz pakietu MS Office,

  • Znajomość systemu operacyjnego SAP w stopniu co najmniej podstawowym (mile widziane)

  • Znajomość j. angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym,

  • Zaangażowanie i motywację do pracy

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

  • Możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia cennego doświadczenia

  • Możliwość poznania najnowszych technologii produkcyjnych i ich wdrażania

  • Atrakcyjny pakiet benefitów (Prywatna opieka medyczna, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do karty Multisport, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, paczki i bony okolicznościowe)

  • Możliwość zdobycia doświadczenia oraz dalszy rozwój w strukturach firmy

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • program emerytalny

  • fundusz oszczędnościowo-inwestycyjny

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • dofinansowanie wypoczynku

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

Cel pracy

Koordynacja pracy laboratorium fizyko-chemicznego i mikrobiologicznego.

Monitorowanie pod względem mikrobiologicznym jakości surowców, dodatków, produktu gotowego, linii technologicznych, stanu sanitarno-higienicznego oraz utrzymywanie systemu nadzoru nad szkodnikami.