Ta oferta pracy jest nieaktualna od 232 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Starszy Specjalista ds. Modeli Parametrów Ryzyka

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 27.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Miejsce pracy: Warszawa

    Zadania:

    • Analiza danych wejściowych do budowy modeli ryzyka,
    • Budowa i utrzymywanie statystycznych modeli parametrów PD, LGD, CCF,
    • Bieżący monitoring i przeglądy modeli,
    • Opracowywanie i aktualizacja dokumentacji modeli (raporty z budowy, monitoringu oraz dzienników modeli),
    • Budowa i utrzymywanie baz danych służących do budowy modeli.

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe o profilu: matematyka, metody ilościowe, statystyka, ekonometria,
    • Min. 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w instytucji finansowej,
    • Wiedza dotycząca budowy modeli statystycznych,
    • Bardzo dobra znajomość języka SQL i pakietu statystycznego R,
    • Mile widziana znajomość zasad szacowania utraty wartości zgodnie z MSSF 9,
    • Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków,
    • Skrupulatność, dokładność i samodzielność,
    • Umiejętność pracy pod presją czasu.

    Oferujemy:

    • Współpracę z doświadczonym i chętnie dzielącym się wiedzą zespołem ekspertów,
    • Udział w kluczowych z punktu widzenia organizacji projektach,
    • Stabilne zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy,
    • Pakiet socjalny (opieka medyczna, karta Multisport).

    Nagrody i wyróżnienia Idea Bank