Oferta pracy

Specjalista ds. Modeli Scoringowych i Ratingowych

Bank Polskiej Spółdzielczości SA

  • Grzybowska 81, Wola, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 4 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Grzybowska 81

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • rozwój i monitoring modeli w obszarze ryzyka kredytowego

  • rozwój metodologii kalkulacji odpisów z tytułu ryzyka kredytowego zgodnie z Rekomendacją R

  • sporządzanie raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne oraz na potrzeby zewnętrznych instytucji nadzorczych i regulacyjnych

  • aktywny udział w rozwoju i utrzymaniu narzędzi i systemów informatycznych

  • zapewnianie zgodności w zarządzaniu ryzykiem modeli z Rekomendacją W

Nasze wymagania

  • kilkuletnie doświadczenie w obszarze modelowania ryzyka kredytowego (budowa, rozwój modeli, wykonywanie analiz statystycznych) lub walidacji modeli

  • znajomość metod statystycznych i technik modelowania w praktyce

  • wiedza z zakresu regulacji i rekomendacji nadzorczych z obszaru ryzyka kredytowego

  • umiejętność przetwarzania i analizy danych - SQL, R, VBA, średniozaawansowana znajomość Excela

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: statystyka, matematyka, ekonometria, metody ilościowe

To oferujemy

  • prywatną opiekę medyczną

  • ubezpieczenie grupowe

  • pakiety sportowe

  • Pracowniczy Program Emerytalny

  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

  • pracę w Banku z polskim kapitałem

  • ciekawą pracę w zgranym i dynamicznym zespole

  • możliwości zdobycia cennego doświadczenia i rozwoju zawodowego

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • program emerytalny

  • fundusz oszczędnościowo-inwestycyjny

  • preferencyjne pożyczki

  • firmowa biblioteka

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku