Oferta pracy

Specjalista ds. Modelowania Finansowego i Wycen

Bank Gospodarstwa KrajowegoO firmie

Bank Gospodarstwa Krajowego

Chmielna 73

Warszawa

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.

Odpowiedzialność i zadania:

  • Sprawdzanie poprawności arytmetycznej i logiki kalkulacyjnej modeli finansowych w ramach procesu analizy kredytowej
  • Sporządzanie analiz wrażliwości i analiz scenariuszowych w modelach finansowych w oparciu o założenia ekspertów Banku
  • Wsparcie w przygotowaniu modeli finansowych na wewnętrzne potrzeby Banku dla potrzeb oceny opłacalności projektów i transakcji w wybranych sektorach
  • Przygotowanie i weryfikacja wycen przedsiębiorstw na wewnętrzne potrzeby Banku
  • Wsparcie w zakresie weryfikacji założeń rynkowych, operacyjnych i makroekonomicznych oraz metodologii wyceny

Oczekiwania:

  • Znajomości najlepszych praktyk w zakresie modelowania finansowego i metodologii wycen przedsiębiorstw
  • Minimum 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie modelowania finansowego i wycen przedsiębiorstw w firmie doradczo-audytorskiej, banku inwestycyjnym, funduszu PE/VC lub podobnej instytucji
  • Wykształcenie wyższe: finanse / bankowość / ekonomia / metody ilościowe
  • Bardzo dobrej znajomości programów MS Excel, Tableau/Power BI oraz Power Point
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Posiadanie kwalifikacji CFA / ACCA oraz znajomość MSSF będą dodatkowymi atutami

U nas możesz liczyć na:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Ubezpieczenie na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny oraz Świadczenie z ZFŚS
  • Atrakcyjny system wynagradzania i premiowy
  • Opieka medyczna Lux Med
  • Karta MultiSport
  • Elastyczne godziny pracy i praca zdalna
  • Doskonała lokalizacja biura (centrum)
  • Płatny Program Poleceń Pracowników
  • Sekcje sportowe np. piłka nożna, biegi, narciarstwo, rowery, żeglarstwo, taniec
  • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację
  • Owocowe dni

Prosimy o przesyłanie CV w języku polskim za pomocą przycisku Aplikuj

  • Oferta powinna zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • Zastrzegamy możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy