Specjalista ds. modelowania ryzyka operacyjnego

  • Warszawa, mazowieckie
  • Zajęcza 2b, 00-351 Warszawa, Polska pokaż mapę
  • Specjalista
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • 2019-08-12
  • Ważna jeszcze 17 dni (do 2019-09-11)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Miejsce pracy: Warszawa
    Numer referencyjny: /MB/RH/CRM/ŁŚ9446

    Szukamy Ciebie jeśli posiadasz:

    • Posiadasz stopień akademicki (magister lub doktor) w zakresie ekonometrii, metod ilościowych, statystyki, matematyki, fizyki lub podobnego obszaru ilościowego
    • Dobrze znasz się na modelowaniu statystycznym i metodach ekonometrycznych
    • Posiadasz doświadczenie w programowaniu statystycznym (np. Python, R, SAS)

    Dodatkowo zapunktujesz za:

    • Minium 3-letnie doświadczenie w opracowywaniu i / lub walidacji modeli ryzyka operacyjnego
    • Znajomość i doświadczenie w zakresie zaawansowanych technik statystycznych, takich jak modelowanie bayesowskie, Monte Carlo, sieci neuronowe itp
    • Doświadczenie w zakresie baz danych, modelowania danych, przygotowywania danych i kontroli jakości danych
    • Znajomość przepisów finansowych (Bazylea, EBA)
    • Certyfikację zawodową FRM/PRM/CFA lub CQF

    Jak pracujemy

    W ING Tech Poland działamy zgodnie z podejściem Agile, w oparciu o metodyki zwinne tj. Scrum oraz Kanban. Jesteśmy innowacyjną organizacją opierającą swoje działania na zaufaniu do ludzi, z którymi współpracujemy.

    Departament Rozwoju Modelu Ryzyka Finansowego to międzynarodowy zespół 80 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Nasze doświadczenie polega na opracowywaniu i zarządzaniu ryzykiem kredytowym, modelami ALM i ryzykiem operacyjnym. Aby dalej wzmacniać i rozwijać możliwości modelowania, ING zdecydowało się na utworzenie Centrum Ryzyka (Risk Hub) w Warszawie. Zespół ds. rozwoju modeli będzie realizował działania w zakresie modelowania modeli w całym ING, ściśle współpracując przy międzynarodowych projektach z zespołami w Amsterdamie.

    Opracowane modele są kluczowe dla sukcesu ING, właśnie te modele są używane przez wszystkie lokalne jednostki zarządzania ryzykiem w ING.

    Jako Specjalista w modelowaniu ryzyka operacyjnego, otrzymasz możliwość zdobycia doświadczenia w tych zagadnieniach modelowania przy użyciu najnowocześniejszych metod modelowania, narzędzi i technologii przetwarzania danych. Będziesz miał również szansę wpłynąć na kierunek, w którym rozwija się Centrum Ryzyka.

    umowa o pracę
    taki rodzaj umowy oferujemy
    8:00 - 18:00 (8 godzin dziennie)
    w tych godzinach pracujemy
    ul. Zajęcza 4, Warszawa
    tutaj mieści się nasze biuro

    Zakres obowiązków

    50%
      - Opracowywanie, ulepszanie, analizowanie i dokumentowanie

    40%
      - Analiza historyczna i testy porównawcze

    10%
      - Rozwój metodologii opracowywania modeli

    Pozostałe wymagania

    • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz rozwiązywania problemów
    • Umiejętności komunikacji i prezentacji, zaawansowany poziom znajomości języka angielskiego (C1 lub wyższy)
    • Niezależne, kreatywne i aktywne nastawienie
    • Zainteresowanie innowacjami
    W ING Tech Poland dbamy o:
    Nad Twoja rekrutacją czuwają:

    Prosimy o przesłanie CV wraz z dołączoną zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz z podanym numerem referencyjnym /MB/RH/CRM/ŁŚ9446 w temacie e-maila, za pomocą przycisku:

    Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

    Jeżeli w przyszłości, chciałbyś/chciałabyś brać udział w innych rekrutacjach prowadzonych przez ING Business Shared Services B.V. sp. z o.o. Oddział w Polsce z siedzibą w Katowicach, potrzebujemy Twojej dodatkowej zgody:  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia przyszłych rekrutacji.”

    W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 2 lat. Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.