Ta oferta pracy jest nieaktualna od 84 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. obrotu ropą naftową

  • Gdańsk, pomorskie
  • Specjalista
  • 31.01.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Miejsce pracy: Gdańsk
    Nr ref.: 16/GL/18

    Grupa LOTOS S.A.
    zajmuje się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz dystrybucją produktów naftowych. Jesteśmy jednym z największych i uznanych pracodawców na Pomorzu. Zatrudniamy ponad 1400 pracowników. W 2016 roku zostaliśmy nagrodzeni jako jeden z najbardziej pożądanych pracodawców w branży energetycznej.

    Wykorzystaj swoje kompetencje i rozwijaj się w Grupie LOTOS S.A. na stanowisku:

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe (ekonomia, prawo, zarządzanie),
    • mile widziane doświadczenie z rynku finansowego, gazowego, energetycznego, ropy naftowej,
    • biegła znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie),
    • znajomość języka rosyjskiego i/lub francuskiego,
    • rozwinięte zdolności analityczne, kreatywność, poszukiwanie nowych idei, skutecznych rozwiązań,
    • łatwość i swoboda w budowaniu relacji, zespołowość, umiejętność pracy w grupie i indywidualnie, zorientowanie na realizację celu, zdolność pracy pod presją,
    • otwarty umysł, innowacyjność i chęć samodoskonalenie zawodowego,
    • zdolność i wytrwałość w dążeniu do celu.

    Zadania:

    • szeroki wachlarz czynności dotyczący monitoringu rynku obrotu ropą naftową na świecie,
    • śledzenia rynku transakcji zabezpieczających (hedging),
    • kontakty z kontrahentem zewnętrznym,
    • raportowanie statystyczne zaistniałych zdarzeń,
    • przygotowywanie koncepcji tradingowych, strategii negocjacyjnych,
    • prowadzenie negocjacji handlowych,
    • monitoring działań wsparcia operacyjnego,
    • rozliczanie, analiza realizowanych dostaw,
    • przygotowywanie dokumentacji przetargowych, analiza dokumentów rejestracyjnych kontrahenta, analiza dokumentów finansowych etc.

    Oferujemy:

    • interesującą pracę w firmie zorientowanej na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne kanały komunikacji,
    • udział w strategicznych projektach, wyzwania zawodowe, współpracę z wieloletnimi specjalistami, z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi,
    • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych, doskonalenia umiejętności zawodowych i interpersonalnych, samorealizacja.