Specjalista ds. obrotu ropą naftową

  • Gdańsk, pomorskie
  • Specjalista
  • 31.01.2018
  • Ważna jeszcze 13 dni (do 02.03.2018)

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

Miejsce pracy: Gdańsk
Nr ref.: 16/GL/18

Grupa LOTOS S.A.
zajmuje się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz dystrybucją produktów naftowych. Jesteśmy jednym z największych i uznanych pracodawców na Pomorzu. Zatrudniamy ponad 1400 pracowników. W 2016 roku zostaliśmy nagrodzeni jako jeden z najbardziej pożądanych pracodawców w branży energetycznej.

Wykorzystaj swoje kompetencje i rozwijaj się w Grupie LOTOS S.A. na stanowisku:

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (ekonomia, prawo, zarządzanie),
  • mile widziane doświadczenie z rynku finansowego, gazowego, energetycznego, ropy naftowej,
  • biegła znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie),
  • znajomość języka rosyjskiego i/lub francuskiego,
  • rozwinięte zdolności analityczne, kreatywność, poszukiwanie nowych idei, skutecznych rozwiązań,
  • łatwość i swoboda w budowaniu relacji, zespołowość, umiejętność pracy w grupie i indywidualnie, zorientowanie na realizację celu, zdolność pracy pod presją,
  • otwarty umysł, innowacyjność i chęć samodoskonalenie zawodowego,
  • zdolność i wytrwałość w dążeniu do celu.

Zadania:

  • szeroki wachlarz czynności dotyczący monitoringu rynku obrotu ropą naftową na świecie,
  • śledzenia rynku transakcji zabezpieczających (hedging),
  • kontakty z kontrahentem zewnętrznym,
  • raportowanie statystyczne zaistniałych zdarzeń,
  • przygotowywanie koncepcji tradingowych, strategii negocjacyjnych,
  • prowadzenie negocjacji handlowych,
  • monitoring działań wsparcia operacyjnego,
  • rozliczanie, analiza realizowanych dostaw,
  • przygotowywanie dokumentacji przetargowych, analiza dokumentów rejestracyjnych kontrahenta, analiza dokumentów finansowych etc.

Oferujemy:

  • interesującą pracę w firmie zorientowanej na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne kanały komunikacji,
  • udział w strategicznych projektach, wyzwania zawodowe, współpracę z wieloletnimi specjalistami, z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi,
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych, doskonalenia umiejętności zawodowych i interpersonalnych, samorealizacja.