Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Specjalista ds. Oceny Modeli Ryzyka Kredytowego

ING Bank Śląski S.A.

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 24 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SAS

  • SQL

  • BI

Mile widziane

  • Phyton

  • R

  • Hadoop

O projekcie

Tworzymy różnorodny zespół i kompleksowo zarządzamy ryzykiem kredytowym.

Prowadzimy wielowątkowe projekty oraz mamy innowacyjne podejście do bankowości i zarządzania.

Działamy w nowoczesnym i zmiennym środowisku, w sposób zwinny i elastyczny.

Twój zakres obowiązków

  • Analiza jakości działania modeli, wskazywanie kierunku ich rozwoju i poprawy,

  • Wsparcie przy budowie i przebudowie modeli ryzyka kredytowego,

  • Ocena ryzyka stosowanych modeli,

  • Opiniowanie zmian w regulacjach/standardach monitoringu, walidacji i budowy modeli,

  • Opiniowanie raportów walidacyjnych i monitoringowych dla modeli ryzyka kredytowego PD, LGD, EAD oraz modeli rezerw IFRS9 dla klientów detalicznych,

  • Sporządzanie raportów i analiz na potrzeby identyfikacji i pomiaru ryzyka kredytowego.

Nasze wymagania

  • 2 lata doświadczenia w modelowaniu, walidacji lub monitoringu modeli ryzyka kredytowego,

  • Wykształcenie wyższe na kierunku matematyka/statystyka, ekonomia/ekonometria, lub z obszaru IT,

  • Znajomość regulacji z obszaru modelowania ryzyka kredytowego (CRR, EBA GL, IFRS9 i rekomendacji KNF),

  • Samodzielność, odpowiedzialność, inicjatywa i konsekwencja w działaniu,

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym,

  • Dokładność i odpowiedzialność.

  • Rozumienie zależności ryzyka kredytowego z innymi obszarami działalności bankowej,

  • Znajomość procesów kredytowych i danych generowanych przez te procesy.

Podział czasu pracy
40%

Analiza jakości działania modeli

30%

Analiza danych i raportowanie

20%

Warsztaty i ustalenia z interesariuszami

10%

Rozwój i szkolenia

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 11
  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • dodatkowy urlop