Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. ochrony fizycznej i obronności

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych Przedsiębiorstwo PaństwoweO firmie

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych Przedsiębiorstwo Państwowe

Andrzeja Sołtana 7

Otwock

Twój zakres obowiązków

  • opracowywanie i aktualizacja planów, systemów z zakresu ochrony fizycznej Zakładu oraz uzgadnianie ich zapisów z uprawnionymi organami;

  • nadzór i koordynowanie zabezpieczeń technicznych ochrony fizycznej Zakładu, w tym przeglądy i konserwacje;

  • przygotowywanie i udział w okresowych inspekcjach w zakresie kontroli fizycznej wykonywanych przez uprawnione organy;

  • opracowywanie procedur i instrukcji związanych z ochroną fizyczną;

  • cykliczne szkolenia pracowników Zakładu w zakresie ochrony fizycznej;

  • współpraca z wewnętrzną służbą ochrony NCBJ – ochrona fizyczna budynków i terenu Zakładu;

  • współpraca z firmą wykonującą zadania ochrony fizycznej w KSOP w Różanie;

  • przygotowywanie dokumentacji niezbędnej do uruchomienia postępowań związanych z zamówieniami publicznymi z zakresu ochrony fizycznej obiektów Zakładu;

  • przygotowywanie sprawozdań kwartalnych z realizacji umów z wykonawcami usług ochrony fizycznej obiektów Zakładu.

  • wykonywanie zadań z zakresu planowania obronnego oraz opracowywanie i systematyczne uaktualnianie operacyjnych planów obronnych, a także opracowywanie planów szkoleń i ćwiczeń oraz realizacja szkoleń obronnych w celu realizacji szkoleń i zadań z zakresu obrony cywilnej;

  • prowadzenie ewidencji i przechowywanie dokumentów związanych z problematyką celu sprawnego przekazywania instytucjom zewnętrznym związanym z obronnością kraju;

  • prowadzenie przygotowań do udziału w systemie kierowania bezpieczeństwem państwa – organizowanie stałego dyżuru, organizacja Głównego Stanowiska Kierowania (GSK) w celu realizacji zadań obronnych i uwzględnienia potrzeb obronności i bezpieczeństwa;

  • opracowywanie i systematyczne uaktualnianie obowiązującej dokumentacji w dziedzinie obronności na okres pokoju i stanów nadzwyczajnych w celu doskonalenia mechanizmów podwyższania gotowości obronnej, w tym funkcjonowania systemu stałych dyżurów;

  • współuczestnictwo w pracach związanych z zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych w celu realizacji tych procesów;

  • organizowanie szkoleń pracowników z zakresu obrony cywilnej oraz uczestnictwo w szkoleniach i ćwiczeniach organizowanych przez jednostki zewnętrzne w celu przygotowania pracowników na wypadek zagrożeń konfliktem zbrojnym, klęską żywiołową czy awarią;

  • przygotowywanie do realizacji zadań wynikających ze współpracy cywilno – wojskowej w celu realizacji przygotowań obronnych państwa oraz zarządzania kryzysowego w systemie bezpieczeństwa narodowego;

  • planowanie i nadzór nad zaopatrywaniem formacji obrony cywilnej w sprzęt w celu utrzymania właściwego stanu zaopatrzenia formacji obrony cywilnej.

Nasze wymagania

  • wykształcenia wyższego;

  • poddania się procedurze postępowania sprawdzającego w celu uzyskania dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne” oraz odbycia przeszkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;

  • znajomości języka angielskiego;

  • bardzo dobrej znajomości obsługi pakietu MS Office;

  • bardzo dobrej znajomości krajowych uregulowań prawnych w zakresie realizacji zadań na rzecz obronności państwa, w tym ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP i wydanych na jej podstawie aktów wykonawczych, w szczególności Zarządzenia Ministra Klimatu z dnia 9 lipca 2020r. w sprawie organizacji wykonywania zadań w ramach powszechnego obowiązku obrony;

  • łatwego przyswajania wiedzy;

  • mile widziane kursy szkolenia w zakresie realizacji zadań na rzecz obronności państwa;

  • posiadania ważnego poświadczenia bezpieczeństwa upoważniającego do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej „ZASTRZEŻONE” lub oświadczenia o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 742);

  • posiadania obywatelstwa polskiego oraz korzystania z pełni praw publicznych;

  • brak skazania prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;

  • nieposzlakowana opinia;

  • umiejętności efektywnej komunikacji i umiejętności pracy w zespole;

  • samodzielności i skuteczności w działaniu;

  • wysokiej motywacji do pracy;

  • wysokiej kultury osobistej.

To oferujemy

  • Interesującą pracę w stabilnej firmie, działającej w unikatowej branży;

  • Możliwość rozwoju i doskonalenia kompetencji;

  • Ubezpieczenie zdrowotne;

  • Pakiet świadczeń socjalnych;

  • Miejsce pracy Otwock-Świerk ul. Andrzeja Sołtana 7, około 30 km od centrum Warszawy. Pracodawca zapewnia dojazd od pracy autobusami pracowniczymi.