Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Alumetal S.A.

  • Przemysłowa 8, Nowa Sól
    Nowa Sól, lubuskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz

Przemysłowa 8

Nowa Sól

Twój zakres obowiązków

  • Stały nadzór nad realizowaniem polityki środowiskowej w zakładach Grupy Alumetal,

  • Przeprowadzanie audytów oraz raportowanie w zakresie ochrony środowiska w Grupie;

  • Nadzór nad przestrzeganiem wymagań prawa w zakresie ochrony środowiska oraz wynikających z norm ISO 14001;

  • Kontrola warunków pracy w zakresie ochrony środowiska oraz składanie wniosków i aktywne uczestnictwo w celu podnoszenia standardów w tym zakresie;

  • Inicjowanie, proponowanie oraz wdrażanie rozwiązań prośrodowiskowych;

  • Opracowywanie wewnętrznych zarządzeń i instrukcji oraz procedur systemowych ISO 14001;

  • Nadzór nad prowadzeniem obowiązkowych pomiarów środowiskowych zgodnie z wydanymi Pozwoleniami Zintegrowanymi (PZ) w zakładach produkcyjnych Grupy;

  • Nadzór nad spełnianiem wymagań PZ oraz wymagań określonych w procedurach.

  • Znajomość konkluzji BAT;

  • Współpraca z poszczególnymi działami, firmami zewnętrznymi oraz urzędami i instytucjami w zakresie wprowadzania ewentualnych zmian w wydanych PZ;

  • Obsługa systemu Bazy Danych Odpadowych (BDO);

  • Prowadzenie szkoleń wewnętrznych z zakresu ochrony środowiska;

  • Nadzór nad funkcjonowaniem wewnętrznych procedur z zakresu ochrony środowiska,

  • Nadzór nad bieżącymi sprawami dotyczącymi ochrony środowiska oraz współpraca z instytucjami i urzędami w tym zakresie;

  • Przygotowywanie niezbędnych dokumentów oraz prowadzenia sprawozdawczości w zakresie ochrony środowiska;

  • Ścisła współpraca z Pełnomocnikiem Zarządu ds. bezpieczeństwa i ochrony środowiska;

  • Ścisła współpraca z Działem Rozwoju w zakresie nowo powstających inwestycji i projektów;

  • Współpraca z pozostałymi pracownikami działu BHP i Ochrony Środowiska w zakładach Grupy w Polsce i na Węgrzech.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe o kierunku lub specjalności w zakresie ochrony środowiska;

  • minimum 2 - letnie doświadczenie w firmie produkcyjnej w dziale ochrony środowiska lub doświadczenie na samodzielnym stanowisku specjalisty ds. ochrony środowiska;

  • znajomość Systemu Zarządzania ISO 14001;

  • bardzo dobra znajomość przepisów o ochronie środowiska w tym ustawy o odpadach;

  • znajomość środowiska BDO;

  • samodzielność i własna inicjatywa w działaniu;

  • umiejętność organizacji pracy, komunikatywność;

  • prawo jazdy kat. B.

Mile widziane

  • mile widziana znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym;

  • mile widziane doświadczenie w zakresie BHP, jednak nie jest to warunek konieczny.

To oferujemy

  • zatrudnienie oraz możliwość rozwoju zawodowego w firmie o stabilnej pozycji na rynku;

  • możliwość wprowadzania własnych inicjatyw i standardów w Grupie;

  • wsparcie zespołu i przyjazną atmosferę w dziale;

  • szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe;

  • stabilne warunki zatrudnienia;

  • pakiet socjalny (m.in. pieniężne świadczenia świąteczne, wczasy pod gruszą);

  • bezpłatny kurs języka angielskiego;

  • grupowe ubezpieczenie na preferencyjnych warunkach.

Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • ubezpieczenie na życie

  • spotkania integracyjne

  • preferencyjne pożyczki

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • paczki świąteczne

Atutem Naszej firmy są wysoko wykwalifikowani pracownicy ściśle współpracujący na każdym stanowisku pracy. Jeśli cenisz sobie profesjonalizm, chcesz wyznaczać nowe kierunki rozwoju, lubisz podejmować nowe wyzwania i chcesz uczestniczyć w Naszym sukcesie, a do każdego zadania podchodzisz indywidualnie, dołącz do grupy fachowców, którzy zmieniają oblicze biznesu – zostań współtwórcą Grupy Alumetal

Przewiń do profilu firmy