Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. ochrony środowiska

NORDZUCKER POLSKA S.A.O firmie

  • Opalenica

    Opalenica, wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 19 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • zapewnienie zgodności działania Spółki w zakresie ochrony środowiska z obowiązującymi przepisami

  • zarządzanie wpływem działalności gospodarczej Spółki na środowisko ( w tym gromadzenie, systematyzowanie i analizowanie informacji na temat stanu Spółki i dot. wpływu na środowisko oraz przedstawianie sugestii kierownictwu Spółki w zakresie jego poprawy oraz rozwoju)

  • wdrożenie lokalnie Europejskiego Systemu Handlu Emisjami

  • nadzorowanie i weryfikacja decyzji / pozwoleń dotyczących odpadów oraz ich aktualizowanie zgodnie z potrzebami Spółki

  • przygotowywanie dokumentacji i informacji dot. ochrony środowiska w odpowiedzi na zewnętrzne i wewnętrzne potrzeby

  • tworzenie i aktualizacja procedur i instrukcji

  • obsługa portali m.in. Kobize i GUS

  • kompleksowa realizacja zadań związanych z obsługą procesów z obszaru raportowania środowiskowego (np. prowadzenie jakościowo-ilościowej ewidencji odpadów, obsługa systemu BDO, gospodarki wodno-ściekowej) itp.

  • organizowanie i prowadzenie szkoleń dot. ochrony środowiska, w celu budowania świadomości pracowników i nadzorowanie przestrzegania przez pracowników Spółki zasad Grupy i przepisów prawnych dot. oś.

  • przygotowywanie wniosków, operatów, decyzji i innej dokumentacji określonej prawem ochrony środowiska.

  • reprezentowanie Zakładu w trakcie audytów i kontroli np. Inspekcji Sanitarnej, WIOŚ oraz prowadzenie dokumentacji poaudytowej

  • przygotowanie lub weryfikacja merytoryczna wniosków o wydanie decyzji i zezwoleń dla Spółki oraz ich nadzorowanie

  • prowadzenie dokumentacji dotyczącej Ochrony Środowiska i Systemu Zarządzania Środowiskowego

  • opracowywanie dokumentacji oraz przygotowywanie danych i raportów w zakresie monitorowania emisji CO2

  • analizowanie i nadzorowanie wyników pomiaru oraz badań środowiskowych pod kątem wymagań prawnych z zakresu ochrony środowiska

  • regularne zapoznawanie się z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, śledzenie publikacji przepisów środowiskowych PL i UE, oraz informowanie odpowiedzialnych pracowników Spółki o nowych przepisach / regulacjach

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe: kierunek ochrona środowiska

  • 2-3 letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku

  • uprawnienia audytora wew.

  • biegła znajomość języka angielskiego

  • znajomość przepisów z obszaru ochrony środowiska, w szczególności gospodarki odpadami

  • znajomość systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001

  • znajomość obowiązujących przepisów prawnych środowiskowych oraz stosowanych instalacji ograniczających emisję zanieczyszczeń do środowiska

  • bardzo dobra umiejętność obsługi programów MS Office

  • łatwość nawiązywania relacji oraz współpracy (wew. i zew. Spółki)

  • wysokie umiejętności komunikacyjne zarówno do klientów wew. jak i zew.

  • umiejętność pracy pod presją czasu

  • umiejętność analitycznego myślenia i wnioskowania

To oferujemy

  • pracę w międzynarodowym koncernie przy różnorodnych i ciekawych projektach

  • stabilne zatrudnienie na umowę o pracę

  • możliwość rozwoju i awansu w strukturach firmy

  • szeroki wachlarz benefitów (m.in. prywatna opieka medyczna, karta Multisport, pakiet socjalny i emerytalny, dofinansowanie do wczasów pod gruszą itp.)

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • program emerytalny

NORDZUCKER POLSKA S.A.

Nordzucker Polska S.A. jest częścią Grupy Nordzucker, który jest jednym z wiodących światowych producentów cukru. Asortyment produktów to między innymi: cukier biały, cukier surowy, cukier rafinowany, specjały i cukier płynny. Ponadto firma produkuje paszę dla zwierząt, melasę oraz bioethanol.

4 000 naszych pracowników w 21 europejskich i australijskich zakładach produkcyjnych i rafineryjnych w całej Grupie dba o zapewnienie doskonałych produktów i usług, które są podstawą naszego rozwoju.

Przewiń do profilu firmy