Specjalista ds. Ochrony Środowiska oraz BHP

  • Tychy, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 23.11.2018
  • Ważna jeszcze 8 dni (do 23.12.2018)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Firma MA Polska S.A. znajduje się na terenie FCA / dawniej FIAT /. Zatrudniamy prawie 2000 pracowników, w 3 różnych lokalizacjach:

    • Tychy - Jednostki Produkcyjne Tłocznia i Spawalnia
    • Swarzędz - Jednostka Produkcyjna Spawalnia
    • Kielce - Jednostki Produkcyjne Tłocznia i Montaż

    Firma nasza specjalizuje się w produkcji wytłoczek, elementów spawanych i zgrzewanych, a także malowaniem proszkowym i kataforetycznym dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. Naszym głównym klientem na rynku polskim jest Fiat Chrysler Automobiles (FCA), a sprzedaż na rynki zagraniczne skierowana jest m.in. do takich klientów jak GM Opel, Saab, PSA, VW, Volvo Cars.

    Szukamy osoby na stanowisko:

    Miejsce pracy: Tychy

    ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

    • nadzór oraz monitorowanie czynników energetycznych oraz ich raportowanie,
    • przygotowywanie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami z zakresu ochrony, środowiska oraz realizacja obowiązków wynikających z przepisów o ochronie środowiska  (m.in. opłaty za korzystanie ze środowiska, KOBIZE, OPAK),
    • współpraca z instytucjami zewnętrznymi w zakresie ochrony środowiska
    • bieżące monitorowanie uregulowań prawnych oraz aktualizacja wewnętrznych aktów organizacyjnych związanych z ochroną środowiska,
    • prowadzenie ewidencji oraz naliczanie opłat w zakresie emisji,
    • prowadzenie ewidencji w zakresie gospodarki odpadami i wykonywanie sprawozdawczości w tym zakresie,
    • sporządzanie zestawień, bilansów i raportów oraz sprawozdań na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne firmy również w języku angielskim.

    OCZEKIWANIA:

    • wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu ochrony środowiska,
    • minimum 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
    • znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie umożliwiające swobodną komunikację,
    • znajomość regulacji prawych związanych z ochroną środowiska oraz gospodarką odpadami i umiejętność stosowania ich w praktyce,
    • znajomość norm ISO 14001, PN 18001 (45001),
    • znajomość zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy (studia podyplomowe BHP) będą dodatkowym atutem,
    • doświadczenie w prowadzeniu sprawozdawczości i szkoleń z zakresu ochrony środowiska,
    • mile widziana znajomość języka włoskiego,
    • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole oraz nastawienie na realizację celów,
    • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Exel, Power Point),
    • prawo jazdy kat B,
    • samodzielność oraz dobra organizacja pracy.

    OFERUJEMY:

    • stabilne zatrudnienie w firmie motoryzacyjnej w oparciu o umowę o pracę,
    • odpowiedzialną pracę oraz pełną wyzwań,
    • samodzielności i odpowiedzialność w zakresie realizowanych zadań.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.