Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Pipelife Polska S.A.O firmie

  • Strzałków (pow. radomski)
    Strzałków (pow. radomski), mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 10 miesięcy temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz

Twój zakres obowiązków

  • Pozyskiwanie, weryfikacja i aktualizacja decyzji/pozwoleń/zgłoszeń w zakresie ochrony środowiska, (m.in. emisja gazów i pyłów do powietrza, raporty KOBIZE, BDO, pozwolenia wodno-prawne, gospodarowanie odpadami).
  • Opiniowanie inwestycji firmy w zakresie ochrony środowiska i udział w gospodarowaniu środkami na ich realizację.
  • Udział w opracowywaniu i realizacji polityki ochrony środowiska firmy.
  • Prowadzenie oceny zgodności z wymaganiami prawnymi i wymaganiami klientów w zakresie ochrony środowiska.
  • Identyfikacja aspektów środowiskowych oraz koordynowanie prac mających na celu minimalizowanie negatywnego wpływu działalności firmy na środowisko.
  • Organizowanie działań związanych z eksploatacją i kontrolą instalacji w zakresie ochrony środowiska w sposób zgodny z zadaniami i przepisami BHP oraz ppoż..
  • Prowadzenie dokumentacji dotyczącej ochrony środowiska.
  • Koordynowanie realizacji zaplanowanych działań w zakresie ochrony środowiska.
  • Dobór odbiorców odpadów i usługodawców w zakresie ochrony środowiska.
  • Sporządzanie i rozliczanie opłat związanych z ochroną środowiska.
  • Prowadzenie szkoleń z zakresu ochrony środowiska (zwiększanie świadomości ekologicznej pracowników).
  • Reprezentowanie firmy w zakresie ochrony środowiska przed: organami administracyjnym, organami kontrolnymi, certyfikującymi, klientami.
  • Uczestniczenie w mediacjach i negocjacjach związanych z ewentualnymi konfliktami dotyczącymi wpływu na środowisko danej instytucji i/lub planowanych przez nią działań.
  • Uczestniczenie w kontrolach prowadzonych przez zewnętrzne organy kontrolne, udzielanie wyjaśnień oraz realizowanie ewentualnych zaleceń pokontrolnych.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: Inżynieria Środowiska, Ochrona Środowiska lub pokrewne.
  • Przynajmniej 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w firmie o profilu produkcyjnym.
  • Znajomość zagadnień prawnych z zakresu ochrony środowiska.
  • Umiejętność posługiwania się pakietem MS Office.
  • Dobra znajomość j. angielskiego.
  • Samodzielność, dobra organizacja pracy własnej.
  • Umiejętność realizacji kilku projektów jednocześnie.
  • Wysoka komunikatywność, pozwalająca na współpracę z różnorodnym odbiorcą.

Mile widziane

  • Uprawnienia audytora ISO14001.

To oferujemy

  • Pracę w dobrej atmosferze w znanej międzynarodowej firmie o stabilnej pozycji na rynku.
  • Perspektywę rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.
  • Pracę nad ciekawymi i ambitnymi zadaniami.
  • Narzędzia pracy: laptop, telefon – również do użytku prywatnego.
  • Świąteczne karty przedpłacone.
  • Możliwość dofinansowania do nauki języka angielskiego.
  • Pakiet szkoleń.
  • Możliwość pracy w jednej z dwóch lokalizacji do wyboru - Kartoszyno i Strzałków

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • spotkania integracyjne

Pipelife Polska S.A.

Firma Pipelife, zajmująca się produkcją systemów rurowych z tworzyw sztucznych jest jednym z 3 największych europejskich producentów w swojej branży. Należy do międzynarodowego holdingu utworzonego przez austriacki koncern Wienerberger.

Specjalista ds. Ochrony Środowiska, Strzałków (pow. radomski)