Oferta pracy

Specjalista ds. Ochrony Środowiska

OCEANIC S.A.

  • Trąbki Małe (pow. gdański)

    Trąbki Małe (pow. gdański), pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Bieżące monitorowanie przepisów prawa w zakresie ochrony środowiska.

  • Prowadzenie oceny zgodności z wymaganiami prawnymi i wymaganiami klientów w zakresie ochrony środowiska.

  • Udział w opracowywaniu i realizacji polityki ochrony środowiska firmy.

  • Identyfikacja aspektów środowiskowych oraz koordynowanie prac mających na celu minimalizowanie negatywnego wpływu działalności firmy na środowisko.

  • Udział w opracowywaniu i realizacji celów środowiskowych firmy.

  • Prowadzenie dokumentacji administracyjnej i systemowej dotyczącej ochrony środowiska.

  • Sporządzanie, nadzorowanie procedur i instrukcji związanych z ochroną środowiska oraz prowadzenie szkoleń wewnętrznych w tym zakresie.

  • Pozyskiwanie, weryfikacja i aktualizacja decyzji/pozwoleń/zgłoszeń w zakresie ochrony środowiska, (m.in. emisja gazów i pyłów do powietrza, raporty KOBIZE, pozwolenia wodno-prawne, gospodarowanie odpadami).

  • Opiniowanie inwestycji firmy w zakresie ochrony środowiska i udział w pozyskiwaniu środków na ich realizację.

  • Prowadzenie szkoleń z zakresu ochrony środowiska (zwiększanie świadomości ekologicznej pracowników).

  • Reprezentowanie firmy w zakresie ochrony środowiska przed: organami administracyjnym, organami kontrolnymi, jednostkami certyfikującymi i klientami.

  • Planowanie, nadzorowanie oraz realizacja audytów wewnętrznych oraz udział w inspekcjach/audytach zewnętrznych w zakresie ochrony środowiska.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (preferowane w zakresie ochrony środowiska).

  • Bardzo dobra znajomość wymagań prawa krajowego w zakresie ochrony środowiska.

  • Staż pracy na takim lub podobnym stanowisku w zakładzie produkcyjnym.

  • Praktyczna znajomość normy ISO 14001:2015.

  • Mile widziane doświadczenie w zakresie wdrażania normy ISO 14001:2015.

  • Mile widziane uprawnienia audytora wewnętrznego normy ISO 14001:2015.

  • Mile widziane doświadczenie w Systemach Jakości ISO oraz w prowadzeniu analizy ryzyka.

  • Znajomość procedur pozyskiwania funduszy na inwestycje ze źródeł krajowych i funduszy wspólnotowych związanych z ochroną środowiska.

  • Sumienność, samodzielność, terminowość i odpowiedzialność.

  • Znajomość pakietu MS Office.

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • karty przedpłacone

  • program rekomendacji pracowników

Firma OCEANIC S.A. od ponad 35 lat jest obecna na rynku ze swoją unikalną na skalę światową filozofią tworzenia produktów dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Zatrudniamy blisko 350 osób, a jako jeden z liderów polskiego rynku kosmetycznego jesteśmy obecni ze swoimi produktami zarówno na rynku nowoczesnym, tradycyjnym jak i farmaceutycznym. Nasze produkty można znaleźć na półkach w ponad 40 krajach świata na 5 kontynentach. Nie stoimy w miejscu – cały czas odpowiadamy na zmieniające się potrzeby naszych klientów, a jednocześnie niezmiennie dbamy o najwyższą jakość i bezpieczeństwo naszych produktów.

Przewiń do profilu firmy