Ta oferta pracy jest nieaktualna od 14 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. Odpraw Celnych

  • Tczew, pomorskie
  • Specjalista
  • 2019-06-07

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Antal jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Biura w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki.
    Zespół Antal Engineering & Operations specjalizuje się w rekrutacjach stałych, jak również rekrutuje specjalistów i menadżerów na zasadzie outsourcingu. Nasz obszar działalności to inżynieria, zarządzanie produkcją, jakością, łańcuchem dostaw, utrzymaniem ruchu, dział badań i rozwoju, zarządzanie rozwojem procesów, projektów i produktów zarówno na szczeblu lokalnym jak i w skali międzynarodowej. W skład dywizji wchodzą zespoły zajmujące się rekrutacją wysokiej klasy specjalistów, jak i menadżerów dla przemysłu: motoryzacyjnego, maszynowego, lotniczego, elektronicznego, wydobywczego, chemicznego, energetycznego, FMCG, jak również dla branży budowlanej i TSL.
    Miejsce pracy: Tczew
    0606/PI/SDOC

    Obowiązki:

    ·       Zapewnienie sprawnego międzynarodowego obrotu towarami z punktu widzenia prawa i regulacji celnych oraz wymogów stawianych przez organy kontroli obrotu,

    ·       Odprawy celne (importowe i eksportowe) w imieniu pracodawcy przed Urzędami Celnymi,

    ·       Przygotowywanie dokumentów celnych (import i eksport), stosując przy tym gospodarcze procedury celne,

    ·       Koordynacja procesu realizacji odpraw celnych importowych i eksportowych w agencjach celnych przy współpracy z firmami przewozowymi,

    ·       Analizowanie danych z wykorzystaniem dostępnych źródeł (ERP, Excel, system celny),

    ·       Sporządzanie kalkulacji, klasyfikacji towarów, uzyskiwanie certyfikatów pochodzenia oraz deklaracji długoterminowych,

    ·       Ścisła współpraca z instytucjami państwowymi,

    ·       Współpraca z działami zakupów, inżynieryjnym, sprzedaży oraz finansów.

    Oczekiwania:

    ·       Praktycznej lub teoretycznej znajomości zagadnień z zakresu logistyki/transportu,

    ·       Preferowane wykształcenie wyższe,

    ·       Dobrej znajomości pakietu MS Office - głównie Excel,

    ·       Umiejętności pracy w zespole i pod presją czasu,

    ·       Umiejętności dostosowywania do zmieniających się warunków,

    ·       Samodzielności, odpowiedzialności, komunikatywności, dokładności.

    Oferujemy:

    ·       Interesującą, dynamiczną pracę w zgranym i doświadczonym zespole,

    ·       Wsparcie pod względem merytorycznym w procesie onbording’u,

    ·       Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

    ·       Udział w projektach międzynarodowych,

    ·       Dofinansowania do studiów lub nauki języków obcych,

    ·       Dofinansowanie do karty multisport.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.antal.pl