Ta oferta pracy jest nieaktualna od 139 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. operacji

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 01.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Origin TFI S.A.

    Origin TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, specjalizującym się w komponowaniu autorskich rozwiązań. Posiadamy bogate doświadczenie w obszarze specjalistycznych struktur inwestycyjnych wykorzystujących konstrukcję funduszu inwestycyjnego zamkniętego, w tym funduszu inwestycyjnego zamkniętego aktywów niepublicznych. Na stałe współpracujemy z zewnętrznymi doradcami prawnymi i podatkowymi oraz firmami specjalizującymi się w audycie i wycenie aktywów. Istniejemy od 2007 roku a nasz zespół to osoby z bogatym doświadczeniem w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych.

    Miejsce pracy: Warszawa

    Zakres obowiązków:

    • współpraca operacyjna z księgowością funduszy, depozytariuszem, wyceniającym,
    • nadzór nad przepływami na rachunkach bankowych i innych rachunkach funduszy,
    • kontrola kosztów związanych z działalnością funduszy,
    • rozliczanie emisji oraz wykupów certyfikatów inwestycyjnych,
    • prowadzenie ewidencji uczestników funduszy i certyfikatów inwestycyjnych,
    • przygotowywanie i wysyłka korespondencji do uczestników,
    • współpraca z dystrybutorami w zakresie operacji i rozliczeń,
    • przygotowywanie do uruchomienia nowych funduszy,
    • nadzorowanie i archiwizacja dokumentacji funduszy.

    Nasze oczekiwania:

    • wykształcenie wyższe, preferowana kierunki: ekonomia, finanse, rachunkowość,
    • znajomość przepisów dot. rynku kapitałowego oraz funduszy inwestycyjnych,
    • znajomość zasad funkcjonowania towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz funduszy inwestycyjnych zamkniętych,
    • doświadczenie w pracy w dziale operacji i/lub księgowości w spółce prowadzącej działalność na rynkach finansowych, najlepiej w towarzystwie funduszy inwestycyjnych bądź podmiotach współpracujących z TFI w ww. zakresie,
    • zaangażowanie i odpowiedzialność w zakresie realizacji obowiązków, dokładność, sumienność,
    • samodzielność, umiejętność pracy pod presją czasu,
    • umiejętność pracy w zespole i komunikatywność.

    Oferujemy:

    • stabilne warunki pracy,
    • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
    • pakiet opieki medycznej,
    • możliwości rozwoju zawodowego.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania do 15.03.2018.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.