Ta oferta pracy jest nieaktualna od 63 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. płac

  • Bielsko-Biała, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 30.05.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    FCA Services Polska Sp. z o.o. jest spółką międzynarodowej grupy Fiat Chrysler Automobiles, świadczącą usługi finansowo-księgowe i kadrowo-płacowe dla spółek należących do Grupy. Usługi finansowo-księgowe obejmują szereg działań składających się na procesy Purchase-To-Pay, Order-To-Cash, obsługę środków trwałych oraz księgowość główną i sprawozdawczość. W Polsce zatrudniamy ok. 1100 osób, z czego ok. 960 pracuje w Bielsku-Białej, pozostali zatrudnieni są w biurach głównie w Tychach, Sosnowcu i Płocku.

    Miejsce pracy: Bielsko-Biała
    Dział Lista Płac zajmuje się kalkulacją wynagrodzeń pracowników dla polskich spółek z Grupy FCA i CNHi.

    Praca działu polega na zebraniu wszystkich danych koniecznych do kalkulacji wynagrodzeń, w tym kompleksowa obsługa świadczeń pracowniczych oraz rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych. Wszystkie dane podlegają analizie merytorycznej oraz są rozliczane oraz uzgadniane z Księgowością Główną

    Opis stanowiska:

    • Naliczanie listy płac w oparciu o ZUZP, Regulaminy oraz Kodeks Pracy, Prawo Pracy, ustawy ZUS, PIT
    • Naliczanie listy płac dla pracowników oddelegowanych za granicę
    • Rozliczanie funduszu wynagrodzeń
    • Współpraca z Działem Księgowości
    • Sporządzanie raportów/sprawozdań na wniosek klientów oraz innych działów wewnętrznych
    • Obsługa Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej
    • Sporządzanie zaświadczeń RP-7
    • Kompleksowa obsługa egzekucji komorniczych
    • Obsługa Kontrolerów wewnętrznych, zewnętrznych oraz Klienta

    Od kandydata oczekujemy:

    • Minimum 2-letnie doświadczenie w zakresie naliczania płac
    • Bardzo dobra znajomość przepisów Prawa Pracy
    • Znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, emeryturach i rentach
    • Wiedza z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych
    • Znajomość obsługi procesu zajęć komorniczych
    • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera, programu Excel, Word, Outlook
    • Umiejętność efektywnej organizacji pracy w zespole
    • Dyspozycyjność
    • J. angielski na poziomie min. A2/B1

    Oferujemy:

    • Pracę w organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku
    • Szkolenia wdrożeniowe
    • Możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym środowisku
    • Nowe wyzwania w dynamicznym zespole
    • Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet świadczeń dodatkowych
    Osoby zainteresowane prosimy o aplikowanie za pomocą przycisku "Aplikuj teraz".
    W tytule wiadomości prosimy umieścić dopisek: "Specjalista ds. płac".

    Pamiętaj, aby dopisać klauzulę o ochronie danych osobowych:

    1) „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w moich dokumentach aplikacyjnych, przez FCA Services Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Węglowa 72, dla potrzeb niezbędnych   do realizacji obecnego procesu rekrutacyjnego.”
    - w sytuacji, jeżeli chcą Państwo wziąć udział wyłącznie w bieżącym procesie rekrutacyjnym;

    albo:

    2) „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w moich dokumentach aplikacyjnych, przez FCA Services Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Węglowa 72, dla potrzeb niezbędnych  do realizacji obecnego i przyszłych procesów rekrutacji.”
    - w sytuacji, jeżeli chcą Państwo wziąć udział również w przyszłych procesach rekrutacyjnych.

    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
    przez FCA Services Polska Sp. z o.o.

    Administratorem w odniesieniu do danych osobowych kandydatów do pracy, dalej jako „Dane Osobowe”, jest FCA Services Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Węglowej 72, 43-346 Bielsko-Biała (dalej jako „Administrator”).

    Cel przetwarzania danych

    Będziemy przetwarzać Pani/Pana Dane Osobowe na potrzeby przeprowadzenia rekrutacji, w ramach której Pani/Pan aplikuje na określone stanowisko pracy. Jeżeli się Pani/Pan zgodzi, będziemy przetwarzać Dane Osobowe także w przyszłych procesach rekrutacyjnych. Pani/Pana Dane Osobowe będą również przetwarzane przez nas w celu ustalenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami.

    Podstawa prawna przetwarzania danych

    Przetwarzamy Pani/Pana Dane Osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., zwanym dalej „RODO”, działając na podstawie udzielonej nam przez Panią/Pana zgody na przetwarzanie danych (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

    Udzielenie zgody na przetwarzanie danych w ramach bieżącej rekrutacji, czy też zgody na przetwarzanie danych zarówno w obecnym jaki i przyszłych procesach rekrutacyjnych jest dobrowolne. Może Pani/Pan wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie. Skorzystanie z prawa do wycofania udzielonej wcześniej zgody nie będzie miało wpływu na legalność naszych działań, które były prowadzone w oparciu o Pani/Pana zgodę jeszcze zanim została ona wycofana.

    Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana Danych Osobowych w celu ustalenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami jest prawnie uzasadniony interes administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

    Odbiorcy danych

    Dostęp do Danych Osobowych mogą mieć następujący odbiorcy danych: upoważnieni pracownicy Administratora oraz usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji usług świadczonych dla Administratora i ich upoważnieni pracownicy, w szczególności podmioty takie jak dostawcy usług informatycznych, agencje rekrutacyjne, jednak tylko w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania tych usług – dostęp do Danych Osobowych mają tylko osoby, w przypadku których istnieje uzasadnienie takiego dostępu z uwagi na wykonywane zadania i świadczone usługi. Wszystkie osoby upoważnione do przetwarzania Danych Osobowych są zobowiązane do zachowania poufności danych i ich zabezpieczenia przed ujawnieniem osobom nieuprawnionym.

    Okres przechowywania danych

    Dane Osobowe będą przechowywane przez okres rekrutacji. Jeżeli Pani/Pan zgodzi się na przetwarzanie swoich Danych Osobowych w przyszłych procesach rekrutacyjnych, będziemy je przetwarzać do momentu wycofania zgody na przetwarzanie Danych Osobowych, jednak nie dłużej niż przez 3 lata od momentu otrzymania Pani/Pana aplikacji. Jeżeli zostanie Pani/Pan zatrudniona/y, będziemy przetwarzać Dane Osobowe w ramach procesów zatrudnienia. Szczegółowa informacja na temat przetwarzania danych osobowych pracowników zostanie przedstawiona na etapie zawierania umowy o pracę.

    W zakresie, w jakim Pani/Pana Dane Osobowe będą przetwarzane dla realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów, Pani/Pana Dane Osobowe mogą być przez nas przechowywane w celu ustalenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed takimi roszczeniami, do momentu przedawnienia tych roszczeń.

    Zasady gromadzenia danych

    Podanie Danych Osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne dla rozpatrzenia Pani/Pana aplikacji.

    Prawa związane z przetwarzaniem Danych Osobowych

    Jako podmiot danych może Pani/Pan skorzystać wobec Administratora z następujących praw:

    a) prawa do żądania dostępu do swoich Danych Osobowych i uzyskania informacji na temat ich przetwarzania, a w przypadku gdyby były nieprawidłowe ma prawo do żądania ich sprostowania (zgodnie z art. 15 i 16 RODO),

    b) prawa do żądania ograniczenia przetwarzania Pani/Pana danych w sytuacjach i na zasadach wskazanych w art. 18 RODO (Każdy podmiot danych może żądać ograniczenia przetwarzania jego danych osobowych na okres weryfikacji ich prawidłowości lub do czasu rozpatrzenia jego sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Prawo to przysługuje także w sytuacji gdy zdaniem podmiotu danych przetwarzanie jego danych jest niezgodnie z prawem, lecz nie chce on aby dane te zostały od razu usunięte lub w przypadku gdy dane są mu potrzebne dłużej niż zakładał przyjęty okres przetwarzania, z uwagi na kwestie ustalenia lub obrony roszczeń),

    c) prawa do wycofania udzielonej wcześniej zgody na przetwarzanie Danych Osobowych, co jednak nie będzie miało wpływu na legalność przetwarzania Pani/Pana danych, które odbywało się w oparciu o tę przesłankę i miało miejsce przed skorzystaniem z prawa do wycofania zgody,

    d) prawa do żądania usunięcia danych zgodnie z art. 17 RODO („prawo do bycia zapomnianym”),

    e) prawa do przeniesienia Danych Osobowych zgodnie z art. 20 RODO, tj. prawa do otrzymania od Administratora swoich danych w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie, który nadaje się do odczytu maszynowego (przez komputer), a także do żądania ich przekazania do innego administratora danych; Prawo to dotyczy tylko Danych Osobowych dostarczonych Administratorowi przez Panią/Pana, przetwarzanych na podstawie Pani/Pana zgody i mających postać elektroniczną.

    Ponadto osoba, której dane dotyczą ma prawo wnieść skargę na przetwarzanie jej danych osobowych przez Administratora do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

    W sprawach związanych z przetwarzaniem danych oraz realizacją praw przysługujących Pani/Panu jako podmiotowi danych można kontaktować się z Administratorem na adres e-mail:

    rekrutacja.fca@fcagroup.com lub z Inspektorem Ochrony Danych adres e-mail: iodfcas@fcagroup.com. Korespondencję papierową prosimy natomiast kierować na adres: ul. Węglowa 72, 43-346 Bielsko-Biała. Osoba, która złożyła wniosek lub żądanie dotyczące przetwarzania jej Danych Osobowych, w ramach korzystania z przysługujących jej praw, może zostać poproszona przez Administratora o odpowiedź na kilka pytań związanych z jej Danymi Osobowymi, które umożliwią weryfikację jej tożsamości.

    Pełną informację odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.