Oferta pracy

Specjalista ds. planowania i inwestycji – Wind & Solar

Statkraft Poland sp. z o.o.

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • analiza i weryfikacja gruntów pod inwestycje w fotowoltaikę oraz farmy wiatrowe

  • kontakt z jednostkami samorządów terytorialnych, operatorami energetycznymi I innymi interesariuszami

  • analiza i wizualizację danych przestrzennych, analizy przestrzenne (GIS)

  • zbieranie przetwarzanie i konsolidowanie danych przestrzennych z różnych źródeł

  • rozwijanie rozwiązań GIS w firmie (bazy danych przestrzennych, skrypty, algorytmy, administracje wewnętrznego systemu)

  • analiza aktów prawa miejscowego oraz pozyskiwanie informacji w tym zakresie

  • weryfikowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

  • sporządzanie analiz przestrzennych

  • prowadzenie postępowań administracyjnych w celu uzgadniania lub zmiany projektów studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

  • prowadzenie postępowań administracyjnych w celu uzgadniania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego

  • prowadzenie postępowań administracyjnych w celu uzgadniania decyzji o warunkach zabudowy

  • wspomaganie pracy Project Managerów w zagadnieniach urbanistycznych i planistycznych

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (preferowane kierunki: geoinformatyka, geoinformacja, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, urbanistyka, geografia i pokrewne)

  • wiedza z zakresu danych przestrzennych i systemów informacji geograficznej (analiza danych, analizy przestrzenne, układy współrzędnych, topologia, dane wektorowe/rastrowe, lokalne systemy informacji przestrzennej, geoportal krajowy, zbiory danych EGiB, GESUT, PRG, BDOT500 etc.)

  • znajomość oprogramowania QGIS, ArcGIS, AutoCAD

  • znajomość narzędzi do gromadzenia, przetwarzania oraz analizy danych: PostgreSQL wraz z PostGIS (mile widziany Python)

  • min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku lub w urzędzie (np. Wydział Architektury i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Planowania Przestrzennego, Wydział Geodezji i Kartografii) lub w OSD (Wydział Przyłączeń)

To oferujemy

  • Możliwość wpływania i kształtowania przyszłej struktury rynku energii w Polsce i Europie

  • Rozwój zawodowy i osobisty w ekscytującej europejskiej firmie energetycznej

  • Pozytywne środowisko pracy charakteryzujące się kompetencjami, odpowiedzialnością i innowacyjnością

  • Konkurencyjne warunki zatrudnienia i doskonałe programy benefitów

Opis stanowiska

Jako wiodący producent energii odnawialnej polegamy na zaangażowanych pracownikach, którzy chcą z nami kształtować przyszłość. W związku z naszym wejściem na rynek w Polsce, poszukujemy.

Specjalisty ds. planowania i inwestycji – Wind & Solar

Jako Specjalista ds. planowania i inwestycji będziesz aktywnie wspierał rozwój portfela projektów wiatrowych i słonecznych Statkraft w Polsce. Będziesz miał bezpośredni wpływ na rozwój firmy oraz wzrost jej wartości. Stanowisko wymaga regularnych podróży.

Statkraft jest wiodącą norweską firmą w dziedzinie energetyki wodnej na świecie i największym w Europie producentem energii odnawialnej. Zajmujemy się produkcją energii wodnej, wiatrowej, słonecznej, gazowej oraz ciepłownictwem. Działamy globalnie - jesteśmy obecni w 19 krajach i zatrudniamy ponad 4800 pracowników.

Statkraft dąży do budowy rocznie 1,5 - 2,0 GW nowych mocy z wiatru i słońca w Europie po 2025 roku. Aby osiągnąć ten cel postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność na Polskę. Jako punkt wyjścia stawiamy na organiczny rozwój jak również współpracę w rozwoju istniejących projektów energii wiatrowej i słonecznej.

Przewiń do profilu firmy