Ta oferta pracy jest nieaktualna od 6 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. Planowania i Raportowania

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 2018-07-10

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Grupa Żywiec. Wiele charakterów. Wspólna pasja.
    Czy wiesz że:
    • Jesteśmy drugim co do wielkości producentem piwa w Polsce, należymy do Grupy Heineken i jesteśmy notowani na Giełdzie.
    • W 2017 roku sprzedaliśmy 11,2 mln hektolitrów piwa.
    • Jako dział Finansów oferujemy szerokie możliwości rozwoju, gdyż w ramach struktur posiadamy zarówno Kontroling, Podatki, Raportowanie, Kontrolę Kredytową, Skarbiec
    • Dział Kontrolingu analizuje i rekomenduje najbardziej efektywne rozwiązania, których efekty widzimy w punktach sprzedaży
    Miejsce pracy: Warszawa

    Twoje zadania:

    • Utrzymanie i rozwój systemów planistycznych i raportowania finansowego
    • Wsparcie BPO (Business Proces Owner) we wdrażaniu nowych rozwiązań i optymalizacji istniejących w zakresie procesów kontrolingowych i raportowania
    • Opracowywanie narzędzi ułatwiających analizę finansową
    • Tworzenie i standaryzacja raportów zarządczych dla Zarządu Grupy, Rady Nadzorczej i Biznes Partnerów
    • Zapewnienie spójności i przejrzystości danych podstawowych w raportowaniu finansowym i zarządczym
    • Uczestnictwo w projektach mających na celu usprawnienie procesów i systemów finansowych
    • Aktywny udział w procesie przygotowywania planu rocznego, estymacji kwartalnych
    • Współpraca z działem kontrolingu komercyjnego, łańcucha dostaw, IT, centrum finansowo-księgowym Grupy

    Czego poszukujemy:

    • Co najmniej 3-letniego doświadczenia w dziale finansowym na stanowiskach związanych z raportowaniem zarządczym i finansowym.
    • Wyższego wykształcenia - preferowane kierunki studiów: ekonomiczne
    • Biegłego posługiwania się pakietem Microsoft Office (w szczególności Excel, programowania VBA)
    • Bardzo dobrej znajomość systemu SAP, wielowymiarowych i relacyjnych baz danych (SAP BW, SAP BPC, Access, SQL)
    • Znajomości języka angielskiego poziom B2
    • Wysoko rozwiniętych zdolności analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków
    • Samodzielności i efektywnego zarządzania czasem
    • Umiejętności pracy pod presją czasu
    • Asertywności

    Co możemy Ci zaoferować:

    • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • Niezbędne narzędzia pracy
    • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych (karta sportowa, opieka medyczna, fundusz emerytalny, dofinansowanie do wakacji itp)
    • Możliwość zdobywania doświadczeń i rozwoju zawodowego w dużej firmie
    Chcesz rozpocząć z nami zawodową przygodę?