Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. podatkowych

Spring Professional PolandO firmie

  • Poznań, wielkopolskie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Specjalista ds. podatkowychNumer ref.: WR/FIN/AW/10/2021

Dla naszego klienta, globalnej firmy produkcyjnej z okolic Oławy w związku z dynamicznym rozwojem szukamy specjalisty ds. podatkowych. Jeśli tematy podatkowe oraz śledzenie na bieżąco nowinek w tym obszarze przy porannej kawie to Twoja specjalność zachęcam do zaaplikowania.

Zakres obowiązków:

  • analiza i dostosowywanie procesów i procedur obowiązujących w Spółce do zmieniających się przepisów prawa podatkowego oraz opiniowanie projektów umów za zgodność z przepisami podatkowymi,
  • bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego w tym identyfikacja obszarów potencjalnego ryzyka i formułowanie rekomendacji podatkowych,
  • wsparcie zespołu finansowego w kalkulacji podatków, przygotowywaniu deklaracji i korekt (w szczególności VAT, CIT, MDR)  oraz w procesie realizacji obowiązków z zakresu cen transferowych (TP),
  • współpraca z organami skarbowymi w trakcie czynności sprawdzających i kontrolnych oraz przygotowywanie niezbędnej dokumentacji.
  • przeprowadzanie przeglądów podatkowych,
  • monitorowanie zmian w przepisach i orzecznictwie podatkowym,

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (prawo, ekonomia, finanse),
  • minimum 5 letnie doświadczenie w pracy związanej z zagadnieniami podatkowymi w firmie doradczej lub w wewnętrznym dziale podatkowym w firmie międzynarodowej,
  • bardzo dobra znajomość przepisów dotyczących prawa podatkowego oraz ciągła aktualizacja wiedzy,
  • mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego lub w trakcie zdobywania uprawnień,
  • biegła znajomość języka angielskiego,
  • umiejętność wykorzystywania przepisów w praktyce,
  • dobra organizacja pracy własnej, dokładność, odpowiedzialność za powierzone zadania,
  • Mile widziana znajomość programu SAP,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w dużej, stabilnej, międzynarodowej firmie,
  • możliwość rozwoju w globalnej strukturze firmy,
  • wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i zaangażowania,
  • możliwy rozwój kompetencji oraz współpraca z doświadczonymi specjalistami z wieloletnim doświadczeniem w branży,
  • pakiet benefitów.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne