Oferta pracy

Specjalista ds. podatkowych w Zespole Podatkowym

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A

Książęca 4

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • opiniowanie umów wraz z Zespołem Podatkowym (z odbiorcami i dostawcami zewnętrznymi oraz spółkami z Grupy Kapitałowej – w języku polskim i angielskim) w zakresie poprawności zapisów dotyczących rozliczeń podatkowych, wymaganej dokumentacji dla celów podatkowych oraz określających moment obowiązku podatkowego dla PDOP oraz VAT,

  • wsparcie w bieżących zagadnieniach podatkowych, w tym PDOP, VAT, PIT, PCC, podatku u źródła, akcyzy, FATCA,

  • wsparcie w miesięcznych/rocznych procedurach rozliczania podatków tj. informowanie Działu Finansowego wraz z Zespołem Podatkowym na bieżąco o terminach składania cyklicznych deklaracji i dokonywania płatności podatków, sygnalizowanie zmian w przepisach podatkowych, które mogą mieć wpływ na powstanie nowych obowiązków podatkowych w GK GPW,

  • wsparcie w implementacji zmian z zakresu prawa podatkowego w systemach w GK GPW,

  • opracowanie i/lub opiniowanie wzorów umów (szablonów) wspólnie z działami prawnymi spółek z GK GPW, które będą wykorzystywane przez działy merytoryczne,

  • analizowanie i tworzenie projektów wewnętrznych procedur podatkowych,

  • współpraca z zewnętrznymi i wewnętrznymi audytorami oraz doradcami podatkowymi,

  • analizowanie podejścia sądów, organów podatkowych oraz doktryny do zagadnień podatkowych,

  • bieżący kontakt oraz prowadzenie korespondencji z organami podatkowymi,

  • przygotowywanie projektów opinii, wyjaśnień w zakresie prawa podatkowego dla Zarządów spółek z GK GPW,

  • opracowywanie i przygotowywanie projektów wniosków o interpretację indywidualną prawa podatkowego,

  • uczestnictwo w projektach realizowanych w ramach spółek z GK GPW.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe,

  • co najmniej 2 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku,

  • umiejętność analizy dużej ilości dokumentów, wyciągania wniosków, jasnego i zwięzłego formułowania rekomendacji podatkowych,

  • bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych,

  • umiejętność dobrej koordynacji pracy oraz pracy pod presją czasu,

  • umiejętność szybkiego przedstawiania rekomendacji,

  • dobra znajomość języka angielskiego, w tym bogatego zasobu słownictwa z zakresu podatków.

Mile widziane

  • tytuł doradcy podatkowego (lub w trakcie zdobywania),

  • podyplomowe studia z zakresu prawa podatkowego lub rachunkowości,

  • znajomość rynku kapitałowego oraz rynku energii i gazu,

  • podstawowa znajomość przepisów w zakresie rachunkowości.

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • ciekawą pracę w dynamicznym zespole i w środowisku rynku kapitałowego,

  • możliwość rozwoju zawodowego,

  • atrakcyjny system wynagradzania,

  • bogaty pakiet benefitów (pakiet kafeteryjny, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, PPE),

  • możliwość pracy zdalnej (w ograniczonym wymiarze miesięcznym).

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • spotkania integracyjne

  • program emerytalny

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatkami/kandydatami.