Ta oferta pracy jest nieaktualna od 21 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. Podatku VAT

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 29.09.2017

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

top

Zoetis, dawniej część firmy farmaceutycznej Pfizer, jest globalną spółką działającą w dziedzinie ochrony zdrowia zwierząt. Firma Pfizer wydzieliła dział weterynaryjny tworząc odrębną spółkę o nazwie Zoetis. W celu zapewnienia skutecznego wsparcia finansowo - księgowego dla rynków lokalnych Zoetis tworzy aktualnie dwa centra usług wspólnych.

Dla europejskiego centrum zlokalizowanego w Warszawie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

/ VAT compliance specialist

Osoba na tym stanowisku raportuje bezpośrednio do Team Leadera w Dziale VAT i odpowiada za wsparcie podatkowo-księgowe związane z rozliczaniem podatków pośrednich.

Pożądane na stanowisku:

  • Znajomość zagadnień z zakresu podatku VAT
  • Samodzielność w działaniu i umiejętność zastosowania zdolności analitycznych w procesach księgowych
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Doświadczenie w realizacji jednocześnie wielu zadań i umiejętność ustalania priorytetów
  • Umiejętność pracy w zespołach zróżnicowanych kulturowo
  • Zorientowanie na klienta, silne umiejętności interpersonalne i komunikacyjne
  • Doświadczenie w zakresie księgowości

Główne zadania:

  • Przygotowywanie deklaracji VAT, Informacji Podsumowujących oraz Intrastatów
  • Uzgadnianie kont podatkowych, księgowania na kontach VAT, przetwarzania płatności do / od lokalnych organów podatkowych
  • Obsługa kontroli podatkowych prowadzonych przez lokalne organy podatkowe, obsługa kontroli wewnętrznych oraz audytów
  • Komunikacja z klientami wewnętrznymi: jednostkami biznesowymi, osobami odpowiedzialnymi w korporacji za podatki pośrednie w celu wyjaśnienia powstałych wątpliwości, odpowiedzi na pytania dotyczące kwestii związanych z rozliczaniem VAT, celem zapewnienia poprawnego raportowania podatkowego
  • Proponowanie rozwiązań mających na celu usprawnienie procesu przygotowywanie deklaracji podatkowych, czuwanie nad wewnętrznymi procedurami operacyjnymi w celu zapewnienia zgodności z prawem raportowania podatkowego w poszczególnych krajach.

Oczekiwania:

  • Wykształcenie kierunkowe w dziedzinie rachunkowości, finansów lub prawa podatkowego,
  • Doświadczenie w obszarze księgowości i/lub dziale VAT
  • Znajomość programów Pakietu Office ( Word, Excel), doświadczenie w pracy na systemach ERP będzie dodatkowym atutem (SAP)
  • Silne kompetencje komunikacyjne
  • Biegła znajomość języka angielskiego oraz bardzo dobra znajomość drugiego języka np. niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • Ciekawe doświadczenie w ustabilizowanym centrum usług wspólnych
  • Możliwość zdobycia interesującego doświadczenia zawodowego
  • Możliwość rozwoju kompetencji
  • Przyjazna atmosfera pracy
  • Możliwość zdobycia doświadczenia w środowisku międzynarodowym.

Jeżeli spełniają Państwo powyższe oczekiwania zapraszamy do składania aplikacji w języku polskim i angielskim – z zaznaczeniem numeru referencyjnego w temacie wiadomości.

Skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 O ochronie danych osobowych. Dziennik Ustaw Nr 133 Poz. 883)."

bottom

Niepoprawne hasło albo email.

Niepoprawne hasło.

Wystąpił błąd podczas logowania.

Niepoprawny link.

  • lub Załóż konto

Załóż konto

Załóż konto, aby łatwiej szukać pracy.

Przepraszamy, podczas rejestracji wystąpił błąd.

Użytkownik o podanym adresie e-mail jest już zarejestrowany.

Przepraszamy, wystąpił błąd podczas tworzenia użytkownika

  • lub Zaloguj się