Specjalista ds. Polityki Ryzyka Kredytowego

ING Bank Śląski S.A.

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ważna jeszcze 12 dni
    do: 04 cze 2022
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SQL

  • SAS

  • BI

Mile widziane

  • Python

  • R

  • Hadoop

O projekcie

Tworzymy różnorodny zespół i kompleksowo zarządzamy ryzykiem kredytowym w segmencie hipotecznym.

Prowadzimy wielowątkowe projekty oraz mamy innowacyjne podejście do bankowości i zarządzania.

Działamy w nowoczesnym i zmiennym środowisku, w sposób zwinny i elastyczny.

Twój zakres obowiązków

  • Kreowanie polityki zarządzania ryzykiem kredytowym w banku,

  • Analizowanie rozwiązań stosowanych w zakresie identyfikacji, pomiaru i kontroli ryzyka pod kątem efektywnego zarządzania ryzykiem i zgodnością z polityką zarządzania ryzykiem kredytowym,

  • Przygotowywanie analiz poziomu ryzyka kredytowego w portfelu hipotecznym wraz z wnioskami i rekomendacjami,

  • Uczestnictwo w projektach ryzyka kredytowego w tym optymalizacja i automatyzacja stosowanych metod oceny w procesie kredytowym,

  • Weryfikowanie i opiniowanie regulacji opracowanych przez inne jednostki Banku.

Nasze wymagania

  • Minimum 3 lata doświadczenia w obszarze kredytów,

  • Wykształcenie wyższe na kierunku ekonomia, zarządzanie, nauki ścisłe,

  • Znajomość zagadnień prawnych wiązanych z działalnością kredytową banku,

  • Znajomość wymagań nadzorczych w zakresie zarządzania ryzykiem kredytowym,

  • Samodzielność, odpowiedzialność, inicjatywa i konsekwencja w działaniu,

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie upper-intermediate

  • Znajomość zasad i narzędzi oceny ryzyka kredytowego.

  • Analiza wniosków, podejmowanie decyzji kredytowych

  • Uczestnictwo w projektach wdrażania usprawnień w procesach

Podział czasu pracy
50%

Przygotowywanie regulacji

20%

Analiza danych

20%

Warsztaty i ustalenia z interesariuszami

10%

Rozwój i szkolenia

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 10
  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]

W ING Banku Śląskim łatwiej robić swoje. Z myślą o naszych klientach sprawiamy, że bankowość staje się bezpieczna, przyjazna i bliska. Na wiele sposobów dbamy o well-being i komfort naszych pracowników. Tworzymy otwarte miejsce pracy, w którym każdy jest mile widziany – bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, stopień sprawności czy inne przesłanki. Dołącz do nas. Mamy tytuł najlepszego pracodawcy, a w naszych procesach rekrutacji wszyscy kandydaci są traktowani z szacunkiem i mają równe szanse.

Przewiń do profilu firmy
Tak się u nas pracuje