Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. Prawno-Administracyjnych

PILE ELBUD S.A.O firmie

  • Kraków, małopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

PILE ELBUD S.A.

Ciepłownicza 23

Kraków

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie procedur umożliwiających realizację planowanych inwestycji budowlanych poprzez doprowadzenie do ich uwzględnienia lub zgodności z aktami planowania przestrzennego (SUiKZP, MPZP);
  • przygotowanie wniosków do właściwych organów Administracji Państwowej, dotyczących opracowania lub zmiany SUiKZP oraz MPZP w celu umożliwienia realizacji planowanych inwestycji budowlanych;
  • realizacja opracowań związanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym;
  • sporządzanie analiz urbanistycznych, dotyczących zgodności planowanych zamierzeń inwestycyjnych z obowiązującymi studiami uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego właściwych organów Administracji Państwowej (SUiKZP) oraz miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego;
  • koordynacja realizowanych przez właściwe organy Administracji Państwowej oraz biura projektowe prac planistycznych, związanych z opracowaniem lub zmianą SUiKZP oraz MPZP, w zakresie prowadzonych procedur formalno-prawnych oraz zgodności z planowanym zamierzeniem inwestycyjnym;
  • przygotowanie wniosków do właściwych organów Administracji Państwowej w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (ULICP);
  • udział w spotkaniach z przedstawicielami ludności zamieszkującej teren objęty projektowaną inwestycją;
  • realizacja prac związanych z pozyskaniem praw do terenów, na których realizowane są kontrakty;
  • przygotowywanie materiałów do prowadzenia rokowań, ustalenie właścicieli gruntów, obliczenie powierzchni oraz kwot odszkodowań/wynagrodzeń za zmniejszenie wartości nieruchomości, służebności przesyłu itp.;
  • prowadzenie uzgodnień i zawieranie umów cywilno-prawnych z właścicielami nieruchomości,
  • przygotowywanie i kompletowanie wniosków do właściwych organów administracji terytorialnej w celu wydania decyzji administracyjnych;
  • udział w rozprawach administracyjnych związanych z ograniczeniem prawa własności wg ustawy gospodarce nieruchomościami;
  • przygotowywanie dokumentów i zawieranie aktów notarialnych z właścicielami nieruchomości.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe, mile widziane kierunki ochrona środowiska, architektura i urbanistyka, gospodarka przestrzenna, geodezja;
  • znajomość przepisów prawa w zakresie procesu inwestycyjnego, w tym: ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawa o gospodarce nieruchomościami, kodeks postępowania administracyjnego, prawo budowlane;
  • umiejętność pracy w środowiskach CAD i GIS;
  • prawo jazdy kategorii B;
  • umiejętność pracy w zespole.

To oferujemy

  • zatrudnienie w stabilnej firmie,
  • udział w realizacji inwestycji celu publicznego o strategicznym znaczeniu,
  • możliwość rozwoju osobistego,
  • przyjazną atmosferę oraz atrakcyjne warunki pracy.
  • prywatna opieka medyczna.

Benefity

  • prywatna opieka medyczna

PILE ELBUD S.A. powstała w 2000 roku na bazie kadry z Przedsiębiorstwa Budownictwa Elektroenergetycznego ELBUD Kraków. Posiadając ugruntowaną pozycję w branży elektroenergetycznej zajmujemy się budową oraz remontami obiektów dla energetyki zawodowej jak również przemysłowej. Potwierdzeniem pozycji na rynku i systematycznego rozwoju firmy jest dwukrotne wyróżnienie "Gazele Biznesu" przyznane przez Puls Biznesu. Istotną rolę w strukturze firmy pełni Dział Uzgodnień Formalno – Prawnych i Urbanistyki zajmujący się, w ramach realizowanych przez Spółkę kontraktów, m.in.: opracowywaniem aktów planowania przestrzennego, uzyskiwaniem decyzji i pozwoleń wymaganych w procesie inwestycyjnym oraz uzgadnianiem przebiegu inwestycji liniowych wraz z pozyskiwaniem tytułów prawnych do nieruchomości.

Specjalista ds. Prawno-Administracyjnych, Ciepłownicza 23, Kraków