Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. prawnych

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. J. Mikulicza-RadeckiegoO firmie

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. J. Mikulicza-Radeckiego

Borowska 213

Krzyki

Wrocław

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • przygotowywanie projektów umów, opinii prawnych, pism procesowych, stanowisk pod nadzorem i przy wsparciu radcy prawnego;
  • rozwiązywanie problemów prawnych z zakresu prawa pracy, w tym z zakresu zatrudniania cudzoziemców;
  • wydawanie opinii prawnych w zakresie dostępu do informacji publicznych, udostępniania dokumentacji medycznej;
  • opiniowanie wniosków i reprezentacja Działu Prawnego w ramach Zespołu Bioetycznego USK ;
  • odpowiedzialność za prowadzenie terminarza ze szczególnym uwzględnieniem czynnych spraw sądowych;
  • współpraca z radcą prawnym przy prowadzeniu spraw sądowych, w szczególności z zakresu prawa pracy oraz dbanie o terminowość;
  • kontakt z Kierownikami poszczególnych Działów i przyjmowanie spraw do oceny prawnej;
  • kontakt z Sądami i organami ścigania;
  • weryfikacja prawna umów z Działu Projektów Rozwojowych, Działu Sprzedaży, aneksów z Działu Zamówień Publicznych,
  • obsługa biurowa Zespołu Radców Prawnych;
  • sporządzanie raportów i zestawień z prac Zespołu Radców Prawnych na potrzeby Dyrekcji Szpitala;
  • przygotowywanie dokumentacji dotyczącej spraw prowadzonych przez Zespół Radców Prawnych;
  • obsługa programu w zakresie elektronicznego obiegu dokumentów.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe prawnicze;
  • minimum roczne doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (mile widziane doświadczenie w pracy w kancelariach prawnych obsługujących duże podmioty lub doświadczenie w pracy w podmiotach leczniczych);
  • znajomość przepisów, w szczególności w zakresie: Kodeks Pracy i aktów wykonawczych, Ustawa o działalności leczniczej, Ustawa o Prawach pacjenta i Rzeczniku Praw pacjenta, Kodeks Cywilny, Kodeks Postępowania Cywilnego, Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty, Ustawa o dostępie do informacji publicznej, Ustawa Prawo Zamówień Publicznych, ustawa o cudzoziemcach, ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i aktów wykonawczych
  • biegła obsługa komputera;
  • dobra organizacja czasu pracy
  • dyspozycyjność (praca na pełnym etacie od godz. 8.00 do 15.35);
  • zaangażowanie i samodzielność w działaniu;
  • umiejętność pracy w zespole oraz pod presją czasu;
  • obsługa pakietu MS Office (WORD, EXCEL, PowerPoint).

To oferujemy

  • umowa o pracę;
  • stabilne warunki zatrudnienia;
  • dofinansowanie pakietu sportowego.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu poszukuje kandydata do pracy na stanowisko: specjalista ds. prawnych.

Wymagane dokumenty od kandydata

  • CV;
  • List motywacyjny;
  • Kopie świadectw kwalifikacyjnych z podaną datą ich ważności.

Termin i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych

Prosimy o przesyłanie dokumentów aplikacyjnych do dnia 10.09.2021 r. z dopiskiem „specjalista ds. prawnych ” klikając w przycisk "Aplikuj szybko".

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami

Specjalista ds. prawnych, Borowska 213, Krzyki, Wrocław