Oferta pracy

Specjalista ds. raportowania ryzyka kredytowego

ING Bank Śląski S.A.O firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym Klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas! #polecam

Numer ref.: AŚ_0023960

Twoje zadania:

  • monitorowanie poziomu ryzyka portfela kredytowego klientów biznesowych,
  • przygotowywanie analiz i raportów z zakresu zarządzania ryzykiem kredytowym,
  • uczestnictwo w kształtowaniu polityki zarządzania ryzykiem kredytowym klientów biznesowych,
  • proponowanie zmian oceny ryzyka kredytowego klientów biznesowych oraz oferty produktowej,
  • dostosowywanie rozwiązań do wymagań polityki zarządzania ryzykiem kredytowym, przepisów prawa, rekomendacji i zaleceń organów nadzoru,
  • przygotowywanie zmian do regulacji i procedur związanych z zarządzaniem ryzykiem kredytowym klientów biznesowych,
  • opiniowanie propozycji zmian w ofercie produktowej,
  • przygotowywanie informacji do ankiet wymaganych przez regulatora, audytorów wewnętrznych i zewnętrznych

Nasze oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe (preferowane finanse i bankowość, ekonomia, matematyka, ekonometria),
  • 2 lata doświadczenia w pracy w bankowości w obszarze raportowania i/lub ryzyka kredytowego,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel,
  • bardzo dobra znajomość SQL,
  • umiejętność pracy z dużymi zbiorami danych i analitycznego myślenia,
  • podstawowa znajomość regulacji z obszaru ryzyka kredytowego klienta biznesowego (w tym klienta korporacyjnego),
  • umiejętność jasnego wyrażania swoich opinii, rekomendacji i formułowania wniosków,
  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów i staranności przy wykonywaniu powierzonej pracy,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2.

Mile widziane:

  • dobra znajomość SAS,
  • znajomość Power BI.

Oferujemy Ci:

  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Szkolenia i programy rozwojowe
  • Dostęp do nowych technologii
  • Premię uzależnioną od wyników
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Pracowniczy program emerytalny
  • Pakiet sportowy
  • Kafeteryjny system benefitów

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy