Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. Rozliczeń

PGE Paliwa sp. z o.o.O firmie

PGE Paliwa sp. z o.o.

Ciepłownicza 1

Czyżyny

Kraków

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Wystawianie oraz weryfikacja faktur pod względem formalnym, rachunkowym, podatkowym (VAT, akcyza) oraz sprawdzanie zgodności faktury z umową i dokumentami towarzyszącymi dostawie.
  • Księgowanie zleceń sprzedaż, wystawianie faktur sprzedaży, księgowanie potrąceń, cesji należności, zajęć komorniczych.
  • Przygotowywanie dowodów księgowych (rezerwy, dostawy w drodze) dla operacji związanych z działalnością podstawową.
  • Przygotowywanie danych na potrzeby audytów i kontroli oraz sprawozdań statystycznych dla instytucji zewnętrznych (ARP, GUS).
  • Ewidencja i kontrola działalności związanej ze zwolnieniem akcyzowym węgla poprzez weryfikację dokumentów pod kątem zastosowania zwolnienia od akcyzy oraz prowadzenie zestawień na potrzeby podatku akcyzowego.
  • Ewidencja i kontrola działalności importowej i eksportowej.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe.
  • Minimum 1 rok doświadczenia w obszarze księgowości na samodzielnym stanowisku.
  • Znajomość zasad rachunkowości oraz przepisów podatkowych.
  • Ukończone kursy/ szkolenia z zakresu księgowości.
  • Znajomość pakietu MS Office na poziomie średniozaawansowanym.
  • Zdolności analityczne.
  • Sumienność, dokładność oraz odpowiedzialność.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w firmie będącej jednym z największych pracodawców w Polsce.
  • Możliwość stałego rozwoju zawodowego.
  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą.
  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • program emerytalny
  • parking dla pracowników
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • karty przedpłacone
  • dofinansowanie do prywatnej edukacji dzieci
  • dofinansowanie wypoczynku

PGE Paliwa jest spółką z Grupy PGE, lidera na polskim rynku energetycznym. Specjalizujemy się w dostawach węgla i biomasy na krajowym rynku, świadczymy także usługi związane z logistyką dostaw. Naszymi Klientami są zakłady energetyczne i ciepłownicze, odbiorcy przemysłowi oraz firmy pośredniczące w handlu węglem zlokalizowane w całej Polsce. Gwarantujemy bezpieczne i stabilne warunki pracy oraz ciągły rozwój kompetencji. Zespół PGE Paliwa tworzą eksperci świetnie znający specyfikę polskiego rynku paliwowego, utrzymujący międzynarodowe kontakty i najwyższe standardy funkcjonowania. Dołącz do nas - zostań częścią dynamicznego zespołu i razem osiągnijmy sukces.

Aktualne oferty pracodawcy
Numer referencyjny: PGEEC/PAL/JSK/74/2022

Specjalista ds. Rozliczeń, Ciepłownicza 1, Czyżyny, Kraków