Oferta pracy

Specjalista ds. rozwoju logistyki

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT LOGISTYKI I MAGAZYNOWANIAO firmie

6 50012 500 brutto / mies.
  • Estkowskiego 6, Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT LOGISTYKI I MAGAZYNOWANIA

Estkowskiego 6

Poznań

Twój zakres obowiązków

  • Twój udział w naszym zespole będzie polegał m.in. na:

  • uczestnictwie w projektach doradczych z obszaru optymalizacji łańcucha dostaw i projektowania efektywnych rozwiązań transportowych,

  • uczestnictwie w projektach badawczo-rozwojowych polegających m.in. na śledzeniu i analizie aktualnych trendów i rozwiązań w obszarze transportu, w tym również transportu intermodalnego,

  • wsparciu działań aktywnej sprzedaży mających na celu pozyskiwanie projektów doradczych i badawczo-rozwojowych w bezpośrednich relacjach z przedsiębiorstwami,

  • upowszechnianiu wyników prowadzonych prac badawczo-rozwojowych w postaci artykułów i wystąpień na konferencjach naukowych i branżowych,

  • udziale w rozwoju i tworzeniu metodyk, produktów oraz rozwiązań z zakresu konsultingu logistycznego w obszarze transportu,

  • współpracy z innymi Komórkami Organizacyjnymi Instytutu w obszarze marketingu partnerskiego i budowania relacji biznesowych,

  • uczestnictwie w budowaniu planów rozwojowych działalności konsultingowej zmierzającej do wzbogacenia oferty produktowo-kompetencyjnej,

  • kreowaniu dobrego wizerunku i kompetencji merytorycznych Instytutu.

Nasze wymagania

  • Czego od Ciebie oczekujemy?

  • doświadczenia zawodowego na stanowisku specjalisty ds. transportu/logistyki (lub podobnym) w przedsiębiorstwie lub jednostce naukowej, potwierdzające znajomość zagadnień z obszaru transportu (głównie transport drogowy towarów), takich jak:

  • zasady funkcjonowania rynku transportowego i organizacji transportu,

  • planowanie i realizacja dystrybucji towarów,

  • uwarunkowania współpracy z operatorami logistycznymi, w tym spedytorami, przewoźnikami, operatorami KEP,

  • obowiązujące regulacje prawne w zakresie transportu,

  • systemy IT wspierające transport.

  • znajomości zagadnień w tym trendów, rozwiązań branżowych i projektów w obszarze transportu, zarówno na poziomie rynku krajowego, jak i europejskiego,

  • umiejętności realizacji prac o charakterze badawczym, w tym badania i analizy rynku transportowego,

  • umiejętności tworzenia dokumentacji projektowej (opracowania, raporty z realizowanych działań),

  • bardzo dobrej znajomość języka angielskiego,

  • dobrej znajomość MS Excel.

  • otwartości i kreatywności podejście do nowych wyzwań,

  • umiejętności analitycznego myślenia i przetwarzania informacji i danych,

  • umiejętności pracy zespołowej i chęć pogłębiania wiedzy,

  • zaangażowania i konsekwencji w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Mile widziane

  • doświadczenie w opracowaniu wniosków o dofinansowanie i realizacji projektów badawczo-rozwojowych, w tym projektów współfinansowanych z funduszy krajowych i środków UE,

  • praktyczna znajomość zagadnień transportu intermodalnego (w tym m.in. znajomość uwarunkowań realizacji operacji logistycznych w portach, terminalach kontenerowych, znajomość specyfiki działań operatorów intermodalnych),

  • umiejętność przygotowywania artykułów i prezentacji oraz wystąpień na konferencjach.

To oferujemy

  • rozwój w obszarze projektów doradczych i badawczych,

  • umowę o pracę i elastyczne godziny pracy, z możliwością pracy zdalnej,

  • rozwinięcie swoich kompetencji z zakresu prowadzenia projektów, pracy zespołowej i komunikacji,

  • ekspercką wiedzę przyszłego szefa i kolegów,

  • najlepszą miejscówkę w mieście, co potwierdzisz, jak sprawdzisz naszą lokalizację.

Jeśli chcesz wykorzystać swoje doświadczenie, wykazać się kreatywnością, mieć swój własny udział w prowadzeniu projektów doradczych oraz badawczo-rozwojowych, jeśli posiadasz kompetencje związane z logistyką i zarządzaniem transportem, w tym potrafisz analizować i projektować procesy logistyczne, jeśli znasz rynek transportowy i śledzisz jego rozwój oraz potrafisz przenieść obowiązujące przepisy i trendy rynkowe na praktykę biznesową, jeśli masz doświadczenie w projektowaniu rozwiązań optymalizacyjnych w transporcie, to idealnie trafiłeś. Zapraszamy do naszego zespołu do którego poszukujemy Specjalistów ds. rozwoju logistyki w obszarze transportu.

Przewiń do profilu firmy