Oferta pracy

Specjalista ds. Ryzyka Finansowego - EC & Consolidation

ING Tech Poland

  • Zajęcza 4, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Zajęcza 4

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Opracowanie i wdrażanie zasad zarządzania kapitałem ekonomicznym (ryzyko rynkowe)

  • Koordynacja i wykonywanie pogłębionych analiz i ocen ryzyka finansowego

  • Inicjowanie usprawnień w modelach ryzyka, określanie wymagań

  • Wsparcie managerów wyższego szczebla i pozostałych interesariuszy w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym i kapitałem

Nasze wymagania

  • Posiadasz wykształcenie wyższe w zakresie ekonomii, ekonometrii, finansów lub nauk ścisłych,

  • Posiadasz doświadczenie zawodowe w sektorze finansowym, preferowane w bankowości,

  • Dobrze znasz tematykę produktów finansowych oraz tematyki zarządzania ryzykiem i ALM,

  • Umiejętnie prezentujesz wnioski i wyniki prac w przystępny i klarowny sposób,

  • Biegle posługujesz się językiem angielskim.

Mile widziane

  • Wysokie umiejętności analityczne,

  • Rozwinięte umiejętności komunikacji,

  • Umiejętność samodzielnego identyfikowania i rozwiązywania problemów,

  • Ukierunkowanie na wynik,

  • Umiejętność nawiązywania i utrzymywania kontaktów z szeregiem interesariuszy.

  • Doświadczenie w zarządzaniu kapitałem ekonomicznym,

  • Znajomość regulacji nadzorczych z zakresu zarządzania ryzykiem,

  • Znajomość zagadnień z zakresu ryzyka modeli.

  • Prosimy o załączenie CV w języku angielskim.

To oferujemy

  • Wielokierunkowy rozwój,

  • Certyfikacje i transfer wiedzy

  • Najnowsze technologie

  • Międzynarodowe projekty

  • Stabilne warunki zatrudnienia

  • Pełne wyposażenie stanowiska pracy

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • spotkania integracyjne

  • siłownia w biurze

  • gry wideo w pracy

  • parking dla pracowników

  • strefa relaksu

Informacje o Zespole:

Departament Ryzyka Finansowego jest jednostką centrali odpowiedzialną za przygotowanie i realizację strategii zarządzania ryzykiem finansowym w całej organizacji. Do zadań departamentu należą strategiczne zarządzanie ryzykiem kredytowym, rynkowym oraz strukturą bilansu, zapewnienie zgodności z wymogami regulacyjnym, rozwój modeli ryzyka finansowego oraz pełnienie roli managera ryzyka dla Global Treasury. Zespół Financial Risk Analysis jest właścicielem modeli szacowania kapitału ekonomicznego z tytułu ryzyka rynkowego oraz innych modeli ryzyka rynkowego stosowanych przez jednostki ING na całym świecie.