Specjalista ds. ryzyka rynkowego (QRM / IRRBB / ALM / CBR - EC)

ING Tech PolandO firmie

ING Tech Poland

Zajęcza 4

Warszawa

Szukamy Ciebie jeśli:

  • Masz doświadczenie w ryzyku rynkowym (IRRBB) oraz powiązanych procesach ilościowych (finanse, ekonometria lub metody ilościowe), najlepiej w sektorze bankowym,
  • Posiadasz umiejętności analityczne oraz zdolność do tworzenia oraz ulepszania technik i środków monitorowania ryzyka,
  • Posiadasz doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem stopy procentowej, ryzykiem płynności lub ryzykiem handlowym,
  • Posiadasz doświadczenie w modelowaniu ryzyka w instytucjach finansowych,
  • Posiadasz dobre umiejętności komunikacyjne (w języku angielskim, w mowie i piśmie) oraz wykazujesz proaktywną postawę.

Dodatkowo zapunktujesz za:

  • Certyfikaty FRM / PRM / CFA,
  • Doświadczenie bankowe (ALM, modelowanie ryzyka, zarządzanie danymi, raportowanie, IT),
  • Doświadczenie w pracy w Agile (Scrum).

Informacje o zespole:

Będziesz pracować w jednym z zespołów rozwoju funkcjonalnego, którego prace obejmują rozwój nowych funkcjonalności i metod zarządzania ryzykiem rynkowym w ramach jednej platformy docelowej - QRM. Nasz zespół stara się utrzymać równowagę pomiędzy koncepcyjnym zarządzaniem ryzykiem a praktycznym wdrożeniem. Celem zespołu jest ulepszanie „standardu ING” dla wdrożeń QRM w poszczególnych lokalizacjach, aby umożliwić obilczanie i raportowanie danych dotyczących ryzyka w QRM (NII- i NPV- @risk). Dołączając do zespołu będziesz pracować nad zagadnieniami związanymi ze wsparciem kalkulacji zachowań klientów (Customer Behavioral Risk - CBR) oraz Kapitału Ekonomicznego (Economic Capital - EC) w QRM. Częścią twoich zadań będzie również wspieranie włączania informacji o danych rynkowych do QRM. Ponadto Twoja praca może również obejmować wprowadzanie mniejszych zmian w funkcjonalności QRM. Oprócz narzędzia QRM jesteśmy również odpowiedzialni za

Zakres obowiązków:

50%
  - Funkcjonalne wsparcie w zakresie analizy zachowań klientów (CBR)
    i kapitału ekonomicznego (EC) w QRM

50%
  -Ciągłe doskonalenie wsparcia funkcjonalnego

Pozostałe wymagania:

  • Doświadczenie w korzystaniu z systemu do analiz ilościowych (QRM lub podobnego),
  • Doświadczenie z SQL,
  • Lubisz pracować ze zróżnicowaną grupą interesariuszy,
  • Lubisz pracować w zespole.

Prosimy o przesłanie CV wraz z dołączoną zgodą na przetwarzanie danych osobowych za pomocą przycisku:

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 1 roku.
Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy