Oferta pracy

Specjalista ds. ryzyka kredytowego

PGNiG SA

  • ogłoszenie wygasło 9 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

PGNiG SA

Marcina Kasprzaka 25

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Realizacja procesu zarządzania ryzykiem kredytowym;

  • Opracowanie i aktualizacja dokumentacji regulującej zasady zarządzania ryzykiem kredytowym;

  • Weryfikacja sytuacji finansowej i przyznawanie oceny kredytowej kontrahentom;

  • Sporządzanie raportów z zakresu ryzyka kredytowego (kalkulacja ekspozycji na ryzyko kredytowe oraz monitorowanie i raportowanie przyznanych limitów kredytowych);

  • Koordynowanie procesu weryfikacji KYC kontrahentów oraz sporządzanie raportów z opinią;

  • Wsparcie w analizie cen rynkowych na potrzeby kalkulacji ekspozycji na ryzyko kredytowe, w tym zabezpieczeń umownych;

  • Wsparcie w realizacji zadań z zakresu kalkulacji oczekiwanych strat kredytowych zgodnie ze standardem MSSF9.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne;

  • Przynajmniej roczne doświadczenie w obszarze analizy ryzyka kredytowego w banku lub przedsiębiorstwie;

  • Praktyczna znajomość zasad rachunkowości i finansów przedsiębiorstw;

  • Znajomość zasad funkcjonowania rynków finansowych w Polsce;

  • Znajomość metod oraz narzędzi oceny ryzyka kredytowego podmiotów gospodarczych;

  • Znajomość obsługi pakietu MS Office (Excel, PowerPoint);

  • Wysokie zdolności analityczne;

  • Średniozaawansowana znajomość języka angielskiego.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w Centrali Spółki PGNiG SA w Warszawie;

  • Pracę w miłej, przyjaznej atmosferze sprzyjającej wzajemnej współpracy, wymianie doświadczeń i pomysłów.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • wyprawka dla dziecka

  • paczki świąteczne

  • dodatkowy urlop

  • rowerownia dla pracowników

  • biuro w dogodnej lokalizacji

PGNiG SA

Centrala Spółki poszukuje pracownika na stanowisko:

PGNiG SA - Centrala Spółki

Departament Finansowy

Warszawa

Przewiń do profilu firmy