Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. Ryzyka Płynności (Transformacja Cyfrowa)

PKO Bank Polski SAO firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • projektujesz i rozwijasz najbardziej zaawansowane narzędzia wspierające zarządzanie ryzykiem płynności,
  • pracujesz w metodyce Agile jako członek zespołu scrumowego,
  • masz realny wpływ na kierunek rozwoju metod i narzędzi zarządzania płynnością na największym bilansie bankowym w Polsce,
  • opracowujesz, rozwijasz i weryfikujesz metody pomiaru, monitorowania i prognozowania ryzyka płynności,
  • wdrażasz najlepsze praktyki w zakresie ryzyka płynności,
  • analizujesz zmiany poziomu ryzyka i wyciągasz wnioski.

Nasze wymagania

  • masz wyższe wykształcenie w zakresie metod ilościowych, matematyki finansowej lub finansów (certyfikat FRM, PRM, CQF lub CFA będzie dodatkowym atutem),
  • znasz środowisko SAS lub umiesz korzystać z baz danych za pomocą języka SQL,
  • interesujesz się metodami pomiaru ryzyka płynności lub chcesz zacząć rozwijać się w tym kierunku,
  • posiadasz praktyczną znajomość MS Office,
  • posługujesz się językiem angielskim (co najmniej w stopniu komunikatywnym),
  • nie boisz się nowych wyzwań,
  • jesteś osobą nastawioną na rozwój i poszerzanie wiedzy oraz lubisz pracować w zespole (doświadcznie w pracy w formule Agile będzie dodatkowym atutem).

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • spotkania integracyjne
  • program emerytalny
  • preferencyjne pożyczki
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie usług turystycznych
  • dofinansowanie wypoczynku
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne

Specjalista ds. Ryzyka Płynności (Transformacja Cyfrowa), Warszawa