Ta oferta pracy jest nieaktualna od 62 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. ryzyka rynkowego i płynności

  • Gdańsk, Gdynia, Sopot, pomorskie
  • Specjalista
  • 2018-09-18

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Jesteśmy jedną z największych polskich firm doradztwa personalnego, obecną na rynku od 1993 roku. Koncentrujemy się na rekrutacji top managmentu, managerów i kluczowych specjalistów dla najważniejszych obszarów rynku. Wspieramy naszych Klientów w zakresie oceny kompetencji i potencjału pracowników, w obszarze outplacementu, opracowujemy programy rozwojowe i prowadzimy szkolenia skierowane do branży HR. W swojej ofercie mamy także usługi z zakresu Employer Brandingu, w tym międzynarodowe projekty jak Global Management Challenge i Enactus. Nasze biura znajdują się w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.
    line

    Dla jednego z naszych klientów – znanej instytucji finansowej o stabilnej pozycji na rynku – poszukujemy kandydata na stanowisko:

    Miejsce pracy: Gdańsk, Gdynia, Sopot
    SA/SRP/0918
    line

    Zakres obowiązków:

    - dokładny, bieżący monitoring ekspozycji na ryzyko rynkowe i ryzyko płynności,
    - przygotowywanie raportów wewnętrznych i zewnętrznych w zakresie ryzyka rynkowego i ryzyka płynności,
    - tworzenie i rozbudowa modeli służących pomiarowi ryzyka rynkowego i ryzyka płynności,
    - rozwój systemów limitów oraz sposobów i narzędzi zabezpieczenia ryzyka rynkowego i ryzyka płynności,
    - tworzenie wewnętrznych regulacji w zakresie związanym z zarządzaniem ryzykiem rynkowym i ryzykiem płynności,
    - wycena instrumentów pochodnych,
    - przeprowadzanie testów efektywności rachunkowości zabezpieczeń.

    Od kandydatów oczekujemy:

    - minimum 3-letniego doświadczenia w banku, instytucji finansowej lub firmie konsultingowej w jednym z następujących obszarów: zarządzanie i pomiar ryzyka rynkowego, pomiar ryzyka płynności lub kontroling skarbu
    - wykształcenia wyższego
    - specjalistycznej wiedzy w zakresie instrumentów finansowych, produktów bankowych oraz metod pomiaru ryzyka,
    - znajomości zewnętrznych regulacji bankowych; w szczególności rekomendacji i uchwał KNF oraz rozporządzenia CRR,
    - bardzo dobrej znajomości Excel’a oraz baz danych (preferowana znajomość SAS),
    - wysokich zdolności analityczne oraz łatwości formułowania wniosków i rekomendacji,
    - rzetelności i skrupulatności w wykonywaniu obowiązków.

    Kandydatom oferujemy:

    - możliwość dużego rozwoju merytorycznego w dynamicznej instytucji finansowej o silnej pozycji na rynku
    - pracę z kompetentnym, doświadczonym i twórczym zespołem,
    - ambitne zadania i samodzielność w działaniu,
    - atrakcyjne wynagrodzenie, system premiowy oraz pakiet medyczny.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.
    line
    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.

    Aby aplikować na powyższe ogłoszenie niezbędna jest rejestracja on-line w Bazie BIGRAM po wyrażeniu odpowiednich zgód. Proszę zapoznać się z naszą Polityką Prywatności.
    bottom