Oferta pracy

ALIOR BANK

Specjalista ds. Ryzyka Rynkowego

ALIOR BANKO firmie

  • Pilotów 2, Kraków
    Kraków, małopolskie
  • Ważna jeszcze 16 dni
    do: 08 maj 2021
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

ALIOR BANK

Pilotów 2

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • wycena instrumentów finansowych

  • raportowanie, identyfikacja oraz pomiar ryzyka rynkowego

  • prognozowanie poziomu ryzyka rynkowego

  • rozwijanie wewnętrznych modeli zarządzania ryzykiem rynkowym

  • sporządzanie analiz kierowanych na różne szczeble zarządcze

  • implementacja nowych regulacji z zakresu ryzyka rynkowego po stronie Banku

  • udział w różnorodnych projektach wewnętrznych

  • testowanie implementacji rozwiązań w systemach IT

  • wspieranie ryzyka i biznesu w modelowaniu zachowań klientowskich oraz wycen instrumentów pochodnych

Nasze wymagania

  • chcesz się rozwijać w obszarze ryzyka rynkowego treasury banku

  • posiadasz znajomość produktów skarbowych w tym instrumentów pochodnych oraz modeli ryzyka rynkowego, znajomość metod pomiaru, kontroli i monitorowania ryzyka rynkowego

  • znasz wymogi regulacyjne w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym i ryzykiem modeli (m.in. CRR i inne rozporządzenia UE, rekomendacje i uchwały KNF, wytyczne EBA)

  • znasz język angielski w stopniu bardzo dobrym

  • posiadasz wykształcenie o profilu ekonomicznym lub matematycznym

  • znasz SQL, Visual Basic oraz ma doświadczenie w pracy z bazami danych

  • masz wysokie umiejętności analityczne oraz potrafi efektywnie prezentować wyniki analiz dla odbiorców na różnych szczeblach zarządzania

  • jesteś kreatywna/ny lubisz wyzwania i nowe zadania

  • jesteś samodzielna/ny i odpowiedzialna/ny, potrafisz wziąć odpowiedzialność za swoją pracę

Mile widziane

  • posiadane certyfikaty zawodowe PRM, FRM, CFA a także znajomość systemu skarbowego Kondor+ będą dodatkowym atutem

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • przyjazną i luźną atmosferę pracy, wsparcie w rozwoju, ambitne zadania

  • możliwości rozwoju zawodowego w ramach organizacji

  • wynagrodzenie dostosowane do wiedzy i doświadczenia

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • opieka stomatologiczna

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

Tak się u nas pracuje