Oferta pracy

Specjalista ds. Sieci DWDM, SDH, Metro Ethernet

EXATELO firmie

  • Perkuna 47, 04-164 Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 13 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

EXATEL to polski lider usług bezpieczeństwa ICT. Od ponad 25 lat świadczymy kompleksowe usługi z zakresu telekomunikacji w dowolnym miejscu w Polsce dla operatorów, biznesu i sektora publicznego. Dobrze znamy rynek teleinformatyczny. Korzystamy ze sprawdzonych i nowoczesnych technologii. Prowadzimy działania badawczo-rozwojowe w obszarze ICT tworząc własne rozwiązania, takie jak urządzenia sieciowe (SDN) oraz oprogramowanie dla cyberbezpieczeństwa (TAMA- własny antyDDoS).

Do Biura Zarządzania Siecią poszukujemy osoby na stanowisko:

Zakres obowiązków:

  • zarządzanie siecią DWDM, SDH, Metro Ethernet
  • konfiguracja urządzeń sieciowych w celu realizacji usług klienckich
  • wykrywanie potencjalnych problemów w działaniu sieci i zapobieganie ich występowaniu
  • wsparcie klientów oraz dostawców sprzętu w rozwiązywaniu zaawansowanych problemów technicznych jako druga linia wsparcia
  • automatyzacja procesów utrzymania sieci
  • współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi firmy oraz dostawcami sprzętu w zakresie rozwoju i optymalizacji sieci transportowej

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe lub student ostatnich lat na kierunku: telekomunikacja, elektronika
  • znajomość technologii SDH, xWDM, Ethernet
  • znajomość zagadnień synchronizacji w sieciach transmisyjnych
  • znajomość zasad budowy sieci transmisyjnej
  • mile widziana znajomość urządzeń sieciowych DWDM i SDH
  • mile widziana znajomość technologii IP/MPLS, MPLS TP, QoS
  • mile widziana umiejętność programowania w Python
  • mile widziana znajomość standardów MEF 2.0
  • myślenie analityczne, nawyk automatyzacji i dokumentowania pracy
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • umiejętność pracy zespołowej

OFERUJEMY:

  • umowę o pracę
  • ciekawą, rozwojową i pełną wyzwań pracę
  • możliwość zdobywania doświadczeń w branży telekomunikacyjnej
  • pakiet świadczeń socjalnych (LuxMed, karnet sportowy)
  • benefity socjalne i oferty pracownicze
  • elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
  • możliwość częściowej pracy zdalnej
  • parking dla pracowników.

Ogłoszenie archiwalne