Oferta pracy

Specjalista ds. Sprawozdawczości i Analiz

EMC SzpitaleO firmie

EMC Szpitale

aleja Śląska 1

Wrocław

EMC Szpitale to wiodąca grupa w branży medycznej. Jesteśmy największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną pozycję, dlatego nasz zespół zasilają najlepsi specjaliści. Obecnie do naszej Centrali we Wrocławiu poszukujemy osoby na stanowisko:
Specjalista ds. Sprawozdawczości
i Analiz

Miejsce pracy: Wrocław, dolnośląskie

Opis stanowiska:

  • udział w procesie sporządzania sprawozdań finansowych w Zespole Konsolidacji
  • sporządzanie jednostkowych sprawozdań wg PSR oraz sprawozdań skonsolidowanych wg MSSF
  • sporządzanie sprawozdań skonsolidowanych dla Grupy w systemie HFM
  • bieżące monitorowanie uzgodnień kont bilansowych, rozliczeń między spółkami w Grupie i innych pozycji sprawozdań
  • przygotowywanie sprawozdań do GUS (F-01, SP i inne sprawozdania)
  • analiza i uzgadnianie kont księgowych oraz wprowadzanie skutecznych procesów kontrolnych
  • udział w pracach związanych z zamknięciem okresów sprawozdawczych
  • wsparcie w aktualizacji polityk rachunkowości oraz innych procedur księgowych
  • wsparcie w przygotowywaniu bieżącej dokumentacji cen transferowych, w tym przygotowywanie raportów i analiz, zbieranie dokumentacji, raportowanie
  • wsparcie w procesie analizy i raportowania schematów podatkowych (MDR)
  • wsparcie w przygotowywaniu pozostałej dokumentacji potrzebnej do rozliczeń podatkowych i raportowania
  • współpraca z pracownikami innych jednostek wewnętrznych oraz zewnętrznych (Audyt, GUS, inne urzędy i instytucje)
  • uczestnictwo w projektach dotyczących sprawozdawczości i podatków

Oczekiwania:

  • minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • studia wyższe finansowe / ekonomiczne (rachunkowość, sprawozdawczość, audyt)
  • znajomość UoR i MSSF oraz przepisów podatkowych
  • znajomość systemu Comarch ERP XL lub innych systemów klasy ERP
  • znajomość systemu do raportowania HFM (Hyperion Finanacial Management) będzie dodatkowym atutem
  • dobrze rozwinięte zdolności analityczne i bardzo dobra organizacja pracy
  • bardzo dobra znajomości MS Excel
  • znajomość języka angielskiego
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • odpowiedzialność i zaangażowanie w realizację powierzonych zadań,
  • duża samodzielność i rzetelność wykonywanych zadań
  • umiejętność pracy w zespole i wysoka komunikatywność
  • doświadczenie w branży medycznej mile widziane

Oferujemy:

  • pracę w innowacyjnej i dynamicznie rozwijającej się grupie medycznej
  • pracę zespołową w przyjaznej atmosferze współpracy i dzielenia się wiedzą
  • możliwość rozwoju kompetencji
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.
Uprzejmie informujemy, że na podstawie selekcji aplikacji skontaktujemy się jedynie
z wybranymi osobami.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy