Ta oferta pracy jest nieaktualna od 14 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. Sprawozdawczości

  • Katowice, śląskie
  • Specjalista
  • 02.07.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    TAURON to druga co do wielkości Grupa energetyczna w Polsce, zajmująca się wydobyciem węgla oraz produkcją, dystrybucją, sprzedażą energii elektrycznej, ciepła i gazu.

    Działamy na obszarze równym niemal 1/5 powierzchni kraju na terenie 5 województw. Codziennie ponad 25 tys. pracowników odpowiada na potrzeby kilku milionów naszych klientów. Naszą misją jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Kluczem do naszego sukcesu są pasja i zaangażowanie pracowników.

    To, co dla nas ważne, określają wartości PRO, czyli partnerstwo, rozwój i odwaga. Poszukujemy ludzi chętnie rozwijających swoje kompetencje, otwartych na nowe wyzwania, innowacyjnych oraz potrafiących budować partnerskie relacje z klientami i współpracownikami.

    TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko:

    Nr ref: TOK/2018/76
    Miejsce pracy: Katowice

    Zakres obowiązków

    Jakie zadania na Ciebie czekają?

    • Udział w przygotowaniu pakietu konsolidacyjnego ze szczególnym uwzględnieniem uzgodnienia transakcji wewnątrzgrupowych,
    • Przygotowywanie wybranych sprawozdań statystycznych,
    • Udział w pracach związanych z procesem zamknięcia miesiąca sprawozdawczego oraz weryfikacją poprawności sald kont księgi głównej,
    • Dokonywanie niezbędnych księgowań w ramach obsługiwanych procesów z zakresu sprawozdawczości oraz tworzenie not do raportowania grupowego i koordynowanie pozyskiwania informacji w tym zakresie,
    • Koordynowanie pozyskiwania danych dla audytorów zewnętrznych i kontakt z audytorem.

    Wymagania

    Czego oczekujemy?

    • Wykształcenie wyższe
    • 3-letnie doświadczenie w obszarze księgowości lub sprawozdawczości,
    • Dobra znajomość zagadnień z zakresu prawa bilansowego,
    • Dobra znajomość pakietu MS Office,
    • Zdolność analitycznego myślenia,
    • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów,
    • Umiejętność pracy w zespole.

    Mile widziane

    Mile widziane:

    • Znajomość zagadnień z prawa podatkowego oraz zasad raportowania,
    • Doświadczenie w obszarze sprawozdawczości lub podatków,
    • Znajomość MSSF,
    • Dobra znajomość systemu finansowo-księgowego SAP (moduł FI) lub IFS.

    Oferujemy

    Co oferujemy ?

    • Możliwość współpracy z doświadczonym zespołem, na co dzień obsługującym procesy z zakresu sprawozdawczości dla całej grupy TAURON,
    • Wsparcie merytoryczne i wdrożenie,
    • Pracę w miłej atmosferze,
    • Możliwość udziału w projektach realizowanych na rzecz Grupy TAURON,
    • Stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony,
    • Atrakcyjny system premiowania,
    • Pakiet benefitów m.in. Pracowniczy Program Emerytalny, prywatna opieka medyczna, Karta MultiSport, ZFSŚ, dofinansowanie do wypoczynku, ubezpieczenia grupowe),
    • Możliwość pracy w środowisku realizującym zadania m.in. poprzez udział w szkoleniach,
    • Dostęp do bezpłatnej platformy e-learning,
    • Dodatkowy dzień wolny z tytułu święta branżowego.
    Aplikując na niniejsze ogłoszenie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie danych osobowych w aktualnym postępowaniu rekrutacyjnym:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o.. moich danych osobowych w celu oceny moich kwalifikacji, oceny zdolności i umiejętności oraz wyboru i zatrudnienia odpowiedniej osoby lub odpowiednich osób na wybranym stanowisku, w związku z którym toczy się postępowanie rekrutacyjne. Powyższa zgoda obejmuje dane osobowe zawarte w przesłanym przeze mnie życiorysie (CV), liście motywacyjnym, a także udostępnione w toku rozmowy kwalifikacyjnej oraz w związku z przeprowadzeniem wobec mojej osoby testów kwalifikacyjnych i sprawdzających.

    Dzięki tej zgodzie będziemy mogli przetwarzać Pani/Pana dane osobowe aby – w razie ustalenia przez nas na podstawie przekazanych przez Panią/Pana danych, że Pani/Pan spełnia wymagane przez nas kryteria – zaproponować Pani/Panu pracę w TAURON Obsługa Klienta Sp. z o. o.. W razie braku wyrażenia przez Panią/Pana zgody, nie będzie możliwym Pani/Pana udział w postępowaniu rekrutacyjnym.

    Zapraszamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną dotyczącą procesu rekrutacji pod adresem: www.tauron.pl/rodo/klauzula-tok-rekrutacja