Oferta pracy

Specjalista ds. sprawozdawczości

PGNiG SAO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 14 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Oddział Obrotu Hurtowego poszukuje pracownika na stanowisko:

Specjalista ds. sprawozdawczościNumer ref.: 02_OOH_01_2021

Dział Bilansowania i Sprawozdawczości

Zadania

  • Przygotowywanie bilansu obrotu energią elektryczną w PGNiG SA;
  • Sporządzanie sprawozdań w zakresie obrotu energią elektryczną;
  • Sporządzanie struktury sprzedaży energii elektrycznej poza Grupą Kapitałową przez PGNiG SA;
  • Akwizycja danych pomiarowych od operatorów sieci dystrybucyjnych w obszarze energii elektrycznej;
  • Automatyzacja procesów akwizycji, kontroli i analizy danych pomiarowych;
  • Prowadzenie bilansu jednostki grafikowej  Spółki;
  • Realizacja procesu pełnienia funkcji POB (m.in. przygotowanie danych do raportów rozliczeniowych dot. POB, kontakty z kontrahentami, realizacja zapisów umów bilansowania handlowego oraz wsparcie merytoryczne w procesie zawierania umów POB)

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub techniczne;
  • Przynajmniej 2 letnie doświadczenie w branży energetycznej/informatycznej lub pokrewnej;
  • Przynajmniej średniozaawansowana znajomość języka angielskiego;
  • Znajomość regulacji dotyczących rynku energii elektrycznej;
  • Zaawansowana znajomość MS Office, w szczególności Ms Excel - warunek konieczny
  • Znajomość języka VBA i Python;
  • Mile widziana znajomość systemów OSD w kontekście wymiany informacji;
  • Mile widziana znajomość zasad bilansowania i rozliczania energii elektrycznej;
  • Mile widziana znajomość systemów do akwizycji danych pomiarowych dla energii elektrycznej;
  • Mile widziana znajomość baz danych;
  • Wysokie zdolności analityczne

Oferujemy

  • Pracę w dużej, stabilnej Spółce;
  • Zatrudnienie w Oddziale Obrotu Hurtowego PGNiG SA w Warszawie;
  • Możliwość realizacji inspirujących zadań we współpracy z doświadczonym zespołem, udziału w projektach i zadaniach z obszaru;
  • Możliwość rozwoju zawodowego, podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
  • Samodzielność w wykonywaniu zadań;
  • Pracę w miłej, przyjaznej atmosferze sprzyjającej wzajemnej współpracy, wymianie doświadczeń i pomysłów;
  • Atrakcyjny finansowo pakiet świadczeń pracowniczych, w tym opieka medyczna, dofinansowanie do biletów ZTM;
  • Dostęp do kursów językowych i bogatej oferty szkoleń;
  • Biuro w dogodnej lokalizacji z parkingiem i rowerownią dla pracowników;
  • Możliwość częściowej pracy zdalnej

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy