Oferta pracy

Specjalista ds. Sprawozdawczości

GeneraliO firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Udział w procesie sporządzania kwartalnych pakietów sprawozdawczych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej w zakresie instrumentów finansowych w ramach raportowania do Grupy Generali

  • Udział w procesie sporządzania przygotowania sprawozdań zgodnie z wymogami Solvency II

  • Udział w procesie raportowania sprawozdań finansowych i statystycznych do Komisji Nadzoru Finansowego

  • Przygotowanie kwartalnych i miesięcznych raportów dotyczących aktywów funduszy inwestycyjnych UFK

  • Udział w projekcie wdrożenia IFRS9 i IFRS17

  • Przygotowywanie materiałów i analiz na potrzeby audytu sprawozdań

  • Przygotowywanie raportów na potrzeby instytucji zewnętrznych

  • Udział w procesie raportowania do GUS i NBP

  • Przygotowanie dowodów kontroli zachowania procedur wewnętrznych dotyczących zakresu raportowania lokat

  • Bezpośrednia współpraca z innymi departamentami (Controlling, Aktuariat, Zespół Wyceny Lokat)

Nasze wymagania

  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w dziale sprawozdawczości / audycie sprawozdań finansowych (mile widziane doświadczenie w ramach spółek z sektora ubezpieczeniowego i emerytalnego lub w audycie)

  • Wykształcenie wyższe na kierunku Finanse i Rachunkowość lub pokrewne

  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości, ze szczególnym uwzględnieniem zasad dotyczących ewidencji i wyceny wyceny instrumentów finansowych

  • Znajomość MSSF w odniesieniu do instrumentów finansowych

  • Biegła znajomość MS Office, w szczególności MS Excel

  • Podstawowa znajomość VBA

  • Wysokie zdolności analityczne, zdolności szybkiego uczenia się

  • Doskonała organizacja pracy, samodzielność i dokładność

  • Wysoki poziom komunikacji, umiejętność pracy w zespole

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi