Oferta pracy

Specjalista ds. Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju

Hochland Polska Sp. z o.o.

Okrężna 2

Kaźmierz (pow. szamotulski)

Twój zakres obowiązków

  • Nadzór nad gospodarką odpadami w zakładzie produkcyjnym wraz ewidencją odpadów oraz zapewnianie kompletności dokumentacji w tym KPO, KEO. Współpraca z odbiorcami wszystkich odpadów.

  • Pełna obsługa (przygotowanie i wysyłka) wymaganych prawem sprawozdań rocznych i okresowych dotyczących ochrony środowiska i gospodarki odpadami oraz sprawozdań do GUS'u.

  • Współtworzenie założeń i współrealizacja strategii Zrównoważonego Rozwoju, w tym analiza trendów rynkowych w zakresie Zrównoważonego Rozwoju i CRS.

  • Całościowa opieka nad tematem szkoleń dla pracowników, komunikacji wewnętrznej z zakresu edukacji środowiskowej i zrównoważonego rozwoju.

  • Współodpowiedzialność za wskaźniki strategiczne dla zakładu oraz prowadzenie ich analizy i rekomendowanie działania prowadzących do zmniejszenia wpływu HL na środowisko.

  • Monitorowanie zmian prawnych w zakresie ochrony środowiska i w razie potrzeby rekomendacja ich implementacji w HLPL.

  • Zapewnienie efektywnej współpracy z firmami zewnętrznymi w zakresie środowiska i gospodarki odpadami w zakładzie produkcyjnym.

  • Kompletowanie dokumentacji (DPR).

  • Współpraca z organami instytucji państwowych z zakresie ochrony środowiska i udział w prowadzonych kontrolach i auditach dotyczących ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

  • Udział w auditach wewnętrznych w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe na kierunku inżynieria środowiska, ochrona środowiska / techniczne lub ekonomiczne.

  • Min. 2-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej.

  • Znajomość terminów i rodzaju sprawozdań przygotowywanych do instytucji nadzorczych i kontrolnych.

  • Dobra znajomość przepisów prawa ochrony środowiska obowiązujących w Polsce oraz UE.

  • Znajomość systemów zarządzania środowiskiem ISO 14001 / EMAS.

  • Znajomość zagadnień związanych ze śladem węglowym.

  • Terminowość i dobra organizacja pracy.

  • Dokładność i rzetelność.

  • Umiejętność otwartej komunikacji i budowania

  • Umiejętności działania pod presją czasu.

  • Znajomości języka angielskiego na poziomie min. B2.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • fundusz oszczędnościowo-inwestycyjny

  • preferencyjne pożyczki

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie usług turystycznych

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • pikniki rodzinne

  • dodatkowy urlop

  • dofinansowanie posiłku w pracy

  • program nagradzania i doceniania pracowników

  • platforma kafeteryjna Sodexo

  • udział w zyskach Grupy Hochland

„Zapisane szczegółowo w naszej strategii cele są celami całej organizacji, każdego pracownika Hochland Polska, niezależnie od miejsca pracy. Chcemy rozwijać nasz biznes tak, aby on istniał i funkcjonował w zgodzie z naturą i społeczeństwem, aby naszymi wyrobami mogło się cieszyć jeszcze wiele pokoleń konsumentów.”

Peter Knauer, Dyrektor Generalny Hochland Polska

Przewiń do profilu firmy