Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. Technicznych

BIBLIOTEKA ŚLĄSKAO firmie

  • Katowice
    Katowice, śląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Organizacja, koordynacja i kontrola inwestycji i remontów: ustalanie zakresu, opracowanie programu inwestycji/remontu, opracowywanie opisu przedmiotu zamówienia, umowy na projektowanie, wykonawstwo, nadzór, udział w komisji odbioru, przekazanie obiektu do użytkowania i rozliczenie w celu zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego i zaspokojenia potrzeb w zakresie infrastruktury budowlanej.
  • Sprawowanie nadzoru nad prowadzonymi inwestycjami i remontami budynków Biblioteki Śląskiej.
  • Opracowywanie i opiniowanie (lub zlecanie podmiotom zewnętrznym) wytycznych do sporządzania studiów wykonalności, programów inwestycji, wytycznych do sporządzania dokumentacji projektowej i innych dokumentów dot. budowy, przebudowy, adaptacji, modernizacji, remontu w celu określenia jakościowego i ilościowego zakresu.
  • Weryfikacja opracowań (samodzielnie lub wnioskowanie o zlecenie weryfikacji opracowania): programów inwestycji i remontów, szacunku kosztów inwestycji i remontów, dokumentacji projektowej w celu precyzyjnego określenia kosztów i prawidłowego opisu przedmiotu zamówienia.
  • Interwencyjna ocena stanu technicznego obiektów i instalacji będących w posiadaniu Biblioteki Śląskiej.
  • Organizacja i kontrola nad bieżącymi pracami remontowymi, konserwacyjnymi oraz przeglądami technicznymi obiektów i urządzeń technicznych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie: wyższe techniczne, preferowane kierunki: budownictwo, elektrotechnika, budowa i eksploatacja maszyn,
  • minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe,
  • praktyczna znajomość zagadnień związanych z eksploatacją budynków oraz zasadami funkcjonowania instalacji (w tym wodno-kanalizacyjnej, CO) maszyn i urządzeń technicznych (elektrycznych i klimatyzacyjnych), systemów bezpieczeństwa,
  • praktyczna umiejętność czytania dokumentacji technicznej,
  • znajomość przepisów prawa i procedur zamówień publicznych,
  • znajomość prawa budowlanego,
  • znajomość obsługi pakietu MS Office oraz urządzeń biurowych,
  • znajomość zasad wykonywania prac remontowych, konserwacyjnych, przeglądów technicznych,
  • sumienność, samodzielność, kreatywność oraz zaangażowanie w realizację zadań.

To oferujemy

  • zatrudnienie w największej bibliotece naukowej regionu i najnowocześniejszej w Polsce regionalnej bibliotece cyfrowej,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość zdobycia doświadczenia i rozwoju,
  • odpowiedzialną i interesującą pracę, zapewniamy świadczenia w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Specjalista ds. Technicznych, Katowice