Oferta pracy

Specjalista ds. transportu i logistyki

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Chorzów S.A.O firmie

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Chorzów S.A.

Gabriela Narutowicza 15

Chorzów

Twój zakres obowiązków

Opis stanowiska:

Specjalista ds. transportu i logistyki odpowiada za realizację procesu dostaw do firmy oraz klientów krajowych i zagranicznych na zlecenie Biura Obsługi Klienta, Zakupów i Sprzedaży.

Do głównych obowiązków pracownika należy m.in.:

• Zarządzanie zleceniami transportowymi otrzymanych od Działu Obsługi Klienta i Zakupów;

• Planowanie i zamawianie transportów krajowych i międzynarodowych;

• Bezpośrednia obsługa klientów w zakresie obsługi dostaw;

• Bieżące rozwiązywanie problemów związanych z operacjami transportowymi- informowanie klientów o postępie realizacji transportu i konsultowanie ewentualnych zmian;

• Kontrola i nadzór nad terminową realizacją transportów zgodnie z wymaganiami;

• Zarządzanie dokumentacją transportową;

• Poszukiwanie możliwości minimalizowanie kosztów – organizacja przetargów transportowych, negocjowanie stawek transportowych na poszczególnych destynacjach;

• Weryfikacja faktur transportowych i ich potwierdzanie merytoryczne w systemie;

• Organizowanie zwrotów od klientów i dostawców;

• Koordynowanie pracy magazynu – monitoring i analiza terminowości załadunków i wysyłek;

• Współpraca z agencjami celnymi i firmami spedycyjnymi;

• Kreowanie nowych i optymalizacja istniejących rozwiązań w obszarze transportu;

• Poszerzanie i prowadzenie bazy danych przewoźników, okresowa ocena przewoźników.

Nasze wymagania

  • 2-3 lata doświadczenia, jako planista transportu, specjalista ds. logistyki lub spedytor;

  • Dobra znajomość języka angielskiego (min. B2);

  • Mile widziana znajomość innego języka np. niemiecki lub rosyjski;

  • Zrozumienie zagadnień kosztowych i optymalizacyjnych związanych z transportem;

  • Znajomość MS Excel, Power Point i Word oraz modułu transportowego system ERP (Macrologic lub inny system ERP);

  • Zdolności analityczne;

  • Łatwość nawiązywania i podtrzymywania kontaktów;

  • Pro-aktywność, przedsiębiorczość, odpowiedzialność i komunikatywność.

Mile widziane

  • Uprawnienia Agenta Celnego.

To oferujemy

  • Zatrudnienie na pełny etat, w oparciu o umowę o pracę;

  • Pracę w zgranym zespole;

  • Możliwość rozwoju zawodowego i szkolenia;

  • Opiekę medyczną LUX-MED.;

  • Karty Benefit Multisport;

  • Fundusz Socjalny;

  • Ubezpieczenie Grupowe.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

Informacje dodatkowe:

Aplikacje (CV wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji) można przesyłać za pomocą przycisku aplikowania/ w temacie proszę podać nazwę stanowiska.