Ta oferta pracy jest nieaktualna od 9 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. Treasury

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 12.04.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Czas na zmiany?
    Warszawa 33569/001

    Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za zarządzanie ryzykiem kursowym, stanem gotówki oraz relacjami z bankami na podległym obszarze Europy. Ponadto osoba to będzie współpracowała z Dyrektorami Finansowymi i działami finansowymi spółek i aktywności Grupy w obszarze Europy, korporacyjnym działem skarbu, a także bankami, instytucjami finansowymi, nadzorem finansowym.

    Informacje o kliencie

    Naszym Klientem jest jeden z największych inwestorów zagranicznych w Polsce.

    Opis stanowiska

    • Rozliczenie wewnątrzgrupowe (ITG): potwierdzanie przelewów systemowych, zawieranie transakcji zerujących pozycję agenta po sesji ITG, rozliczenie wzajemnych zobowiązań spółek i różnic kursowych poprzez przelewy w lokalnych bankach
    • Rozliczanie pozycji walutowych - monitorowanie sald cash-poolowych, listy transakcji zabezpieczających zawartych na datę waluty koniec miesiąca z bazy danych, zawieranie transakcji „spot" w centralnym dziale skarbu (DTF) i transakcji „outright" w lokalnych bankach, przygotowanie listy transakcji dla Skarbnika, wprowadzanie poleceń przelewów zerujących konta spółek i rozliczających różnice kursowe spółek.
    • Raportowanie zadłużenia: wprowadzanie raportów zadłużenia do systemu DTF monitorowanie ich jakości we współpracy ze spółkami, akceptacja raportów w systemie
    • Raportowanie stanu zadłużenia spółek dla zarządu Delegatury
    • Przygotowanie propozycji transakcji zabezpieczających dla spółek na podstawie ich profilu ryzyka, monitorowanie poprawności i jakości wprowadzania transakcji zabezpieczających do systemu, akceptacja transakcji
    • Raportowanie ryzyka kursowego - monitorowanie poprawności i jakości wprowadzania danych do systemu przez spółki, akceptacja raportów w systemie
    • Analiza i kontrola skuteczności transakcji zabezpieczających we współpracy ze spółkami w celu monitorowania nieścisłości i usprawnienia prognozowania
    • Koordynowanie operacyjnych kontaktów z bankami
    • Raportowanie płynności finansowej w spółkach i poszczególnych krajach
    • Monitorowanie wykazywanego przez spółki ryzyka kursowego
    • Współpraca z dyrektorami finansowymi i działami finansowymi w spółkach w zakresie budowania świadomości i odpowiedzialności działań tresury/skarbu a w szczególności wdrażania najlepszych praktyk współpracy
    • Nadzorowanie wdrażania procedur: Polityki bankowej, Polityki zarządzania przepływami pieniężnymi, Polityki finansowej, Polityki zarządzania akcjami, Wewnętrznej polityki Grupy
    • Prawidłowe rozliczanie pozycji walutowych spółek w walucie obcej na koniec miesiąca - sprzedaż/kupno walut w bankach lokalnych oraz centralnym dziale skarbu (DTF), przygotowanie rozliczeń różnic kursowych i odpowiednich dyspozycji przelewów walutowych, częściowa autoryzacja
    • Utrzymywanie odpowiednich sald grupy na kontach w bankach lokalnych oraz DTF - uprawnienia do wydawania spółkom dyspozycji względem wykonania określonych przelewów
    • Prawidłowe rozliczenie sesji płatności wewnątrz Grupy (ITG) oraz różnic kursowych na transakcjach je zabezpieczających - sprzedaż/kupno walut w DTF, przygotowanie rozliczeń i odpowiednich dyspozycji przelewów, autoryzacja
    • Utrzymywanie prawidłowych kontaktów z bankami - wstępna negocjacja zmian w umowach, rozwiązywanie problemów operacyjnych
    • Kontrola jakości i stopnia zaawansowania transakcji zabezpieczających (hedgingowych) w spółkach
    • Raportowanie stanu zadłużenia spółek, ryzyka kursowego do DTF - akceptacja raportów spółek
    • Raportowanie sald gotówkowych dla Zarządu Delegatury
    • Monitorowanie i dostosowanie poziomu oprocentowania na cash-poolu.

    Profil kandydata

    • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomiczno-finansowym
    • Znajomość instrumentów zarządzania płynnością i finansowaniem projektów
    • Minimum 3 letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku w dziale skarbca lub finansowym (skarb lub/i analiza finansowa, księgowość zarządcza, kontroling finansowy/zarządczy)
    • Znajomość rynku usług/produktów bankowych
    • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office w tym biegłość w Excelu
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

    Oferujemy

    • Atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę
    • Premia roczna
    • Bogaty pakiet benefitów pozapłacowych

    [email protected]

    Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

    Aplikuję

    Dlaczego Michael Page?

    Kandydat w centrum uwagi  Doradztwo i pełne wsparcie  Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców

    Kandydat w centrum uwagi

    Doradztwo i pełne wsparcie

    Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców