Specjalista ds. Ubezpieczeń Finansowych

  • Sopot, pomorskie
  • Specjalista
  • 2018-11-28
  • Ważna jeszcze 16 dni (do 2018-12-28)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Aktualnie do pracy w Biurze Ubezpieczeń
    Finansowych poszukujemy kandydatów na stanowisko:
    Miejsce pracy: Sopot
    Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 5 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl, You Can Drive oraz YU!

    Grupie zaufały 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

    Główne zadania na stanowisku:

    • analiza ryzyka związanego z udzielaniem gwarancji ubezpieczeniowych oraz kształtowanie warunków transakcji gwarantowania we współpracy z pracownikami Przedstawicielstw Korporacyjnych, w tym udział w sporządzaniu ofert oraz redakcji zapisów gwarancji i umów z nimi związanych
    • akceptacja warunków zawierania ubezpieczeń finansowych w przypadkach przekraczających pełnomocnictwa underwriterów zatrudnionych w Przedstawicielstwach Korporacyjnych, w tym odstępstw od obowiązujących wzorców umownych
    • dbałość o realizację planów sprzedaży i marży technicznej gwarancji ubezpieczeniowych
    • tworzenie i monitoring wytycznych underwritingowych dla gwarancji ubezpieczeniowych oraz współpraca w tym zakresie z Przedstawicielstwami Korporacyjnymi
    • nadzór nad przestrzeganiem procedur wewnętrznych przez underwriterów i agentów ubezpieczeń finansowych
    • budowanie relacji z kluczowymi klientami i pośrednikami ubezpieczeniowymi

    Od Kandydatów oczekujemy:

    • wykształcenia wyższego na kierunkach ekonomicznych (bankowość, finanse, matematyka finansowa, prawo)
    • analitycznego podejścia do zadań
    • znajomości analizy finansowej
    • silnej motywacji do realizacji wytyczonych celów
    • umiejętności i odwagi do samodzielnego podejmowania decyzji
    • dokładności i skrupulatności
    • gotowości do pogłębiania wiedzy
    • zdolności interpersonalnych i postawy proklienckiej
    • znajomości języka angielskiego
    • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office

    Oferujemy:

    • umowę o pracę w renomowanej, międzynarodowej korporacji
    • realne możliwości rozwoju zawodowego w kierunku eksperckim
    • pracę w młodym, zgranym zespole i przyjaznej atmosferze
    • pakiet benefitów: w tym dofinansowania obiadów, bezpłatna siłownia i wiele innych
    Zainteresowanych Kandydatów spełniających powyższe kryteria prosimy o dokładne wypełnienie formularza rekrutacyjnego dostępnego po kliknięciu w poniższy przycisk „aplikuj”.
    Aktualnie do pracy w Biurze Operacji i Likwidacji Szkód poszukujemy kandydatów na stanowisko: