Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. Walidacji Modeli Ryzyka Rynkowego

ING Bank Śląski S.A.O firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SAS

  • Python

O projekcie

Naszym głównym celem jest zapewnienie, że używane w Banku modele są poprawnie zbudowane, oparte na solidnych podstawach, koncepcyjnie spójne charakteryzujące się wysoką jakością działania. Swoim zakresem obejmujemy modele z różnych dziedzin, w tym modele ryzyka rynkowego, IRRBB, ALM, płynności, wyceny, modele KYC, wspierające procesy AML i TM, modele finansowe, modele ryzyka operacyjnego.

Twój zakres obowiązków

  • Przeprowadzanie niezależnych walidacji modeli
  • Przeprowadzanie analiz ilościowych i jakościowych z naciskiem na jakość danych, projekt modelu, jakość działania i implementacji
  • Ocena modeli ilościowych, modeli eksperckich i algorytmicznych, aby zidentyfikować ich założenia i ograniczenia
  • Formułowanie wnoszące wartość dodaną, opinie na temat koncepcyjnej poprawności konstrukcji modeli i ich adekwatności do zamierzonego zastosowania. Obejmuje to kwantyfikację czynników ryzyka modeli i ocenę ich wpływu na wiarygodność modelu
  • Wspieranie ciągłego rozwoju merytorycznego i technicznego metod i procesów walidacji

Nasze wymagania

  • Wykształcenie kierunkowe: matematyka, statystyka i ekonometria, fizyka, finanse ilościowe lub pokrewne
  • Umiejętność programowania / analizy danych w jednym z następujących: Python, SAS, SQL
  • Znajomość języka angielskiego - poziom C1
  • Doświadczenie w niezależnej walidacji modeli, budowaniu modeli (w tym algorytmów, procesów), i/lub badań ilościowych (dla stanowisk eksperckich)

Mile widziane

  • Certyfikaty zawodowe typu PRM, FRM, CFA , ACAMS/ICA
  • Umiejętność programowania R, Matlab, C++
  • Znajomość technik uczenia maszynowego
  • Doświadczenie w pracy w obszarze zarządzania ryzykiem rynkowym

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • elastyczny czas pracy
  • program emerytalny
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • dodatkowy urlop

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected].

ING Bank Śląski S.A.

W ING Banku Śląskim łatwiej robić swoje. Z myślą o naszych klientach sprawiamy, że bankowość staje się bezpieczna, przyjazna i bliska. Na wiele sposobów dbamy o well-being i komfort naszych pracowników. Tworzymy otwarte miejsce pracy, w którym każdy jest mile widziany – bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, stopień sprawności czy inne przesłanki. Dołącz do nas. Mamy tytuł najlepszego pracodawcy, a w naszych procesach rekrutacji wszyscy kandydaci są traktowani z szacunkiem i mają równe szanse.

Aktualne oferty pracodawcy
AŚ_0099963

Specjalista ds. Walidacji Modeli Ryzyka Rynkowego, Warszawa