Specjalista ds. wsparcia klienta z językiem niemieckim lub francuskim

Antal SSC/BPO

  • Opole

    Opole, opolskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • młodszy specjalista (Junior)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • Szukamy wielu kandydatów
    wakaty: 6

Rekrutujemy dla

For our international client we are looking German or French speakers. If you are an open minded and ambitious person who likes work with client and what you do is your passion- do not hesitate any longer, choose the offer and join us and send me your CV- [email protected]

Twój zakres obowiązków

  • provide support within this multilingual Customer Support Centre

  • answer via phone or email business Client’s queries that may include all kind of commercial queries,

  • work on client’s social media channels and chats

  • take care of quality of our social media information which you will share with loyal Clients and new customers,

  • Work with marketing and social media team to coordinate campaigns

Wymagania pracodawcy

  • You can speak German or French language (B2+)

  • The perfect candidate can also communicate in English (B2)

  • A passion for Customer Service or Social Media and experience working in this or a similar area

  • Knowledge of Excel- would be an aset

  • Good verbal and written communication skills

  • Goals oriented individual and team player with strategic approach and business acumen

  • Willingness to work with the client and his daily support

  • Desire to develop your skills

Pracodawca oferuje

  • Opportunity for career development in international environment

  • Attractive salary

  • Remote working or work 2-3 times a week (hybrid)

  • Work in modern office space

  • Great atmosphere in friendly environment

  • Opportunity to develop your skills and experience

  • Extensive training and benefits (multisport card, language cours, medical care)

  • Possibility work full time or part time

  • Benefity

  • dofinansowanie nauki języków

  • elastyczny czas pracy

Antal jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Biura w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki.

Zespół Antal SSC & BPO dedykowany jest procesom rekrutacji w centrach usług wspólnych oraz kompetencji technicznych lub menedżerskich, jak i projekty wolumenowe, polegające na budowaniu nowej struktury lub nowego zespołu w bardzo krótkim czasie. W skład dywizji Antal SSC & BPO wchodzą podzespoły specjalizujące się w rekrutacji na stanowiska: Finance & Accountancy, Banking Operations, Payroll/HR, Legal Operations, Customer Service / IT Helpdesk, Purchasing, Supply Chain.

Przewiń do profilu firmy