Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. zakupów

Klient Pracuj.plO firmie

  • śląskie
    śląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie analiz warunków handlowych oraz negocjowanie umów - realizowanie strategii działu zakupów.
  • Monitorowanie działań konkurencji.
  • Aktywny kontakt i budowanie długotrwałych relacji handlowych z dostawcami krajowymi i międzynarodowymi.
  • Definiowanie i diagnozowanie potrzeb dostawcy oraz proponowanie skutecznych rozwiązań.
  • Przygotowywanie raportów i analiz oraz umów z dostawcami.
  • Egzekwowanie ustaleń z dostawcami.
  • Poszukiwanie nowych dostawców, pozyskiwanie ofert i ich analiza.
  • Ustalanie warunków cenowych z dostawcami i rozliczanie warunków handlowych.
  • Realizacja celów związanych z marżą, stanem magazynowym, optymalizacją asortymentu.
  • Koordynacja i kontrola dostaw, prowadzenie bieżącej oceny dostawców.
  • Monitorowanie złożonych zamówień na każdym etapie realizacji.
  • Poszukiwanie rozwiązań pozwalających na redukcję kosztów.
  • Dbałość o zapewnienie racjonalnych kosztów zakupów, pod kątem wymagań jakościowych, terminowości, warunków dostaw oraz terminów płatności.

Nasze wymagania

  • Min. 3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku.
  • Bardzo dobra znajomość technik prowadzenia negocjacji i skutecznego stosowania ich w swojej codziennej pracy.
  • Znajomość zasad handlu i procedur dotyczących zakupów.
  • Umiejętności analityczne w zakresie kontrolowania cen zakupu i sprzedaży, kontrolowania i reagowania na poziom marży uzyskiwanej na sprzedaży.
  • Bardzo dobrej znajomości obsługi pakietu MS Office (w szczególności programu Excel).
  • Umiejętność szybkiego reagowania i działania w sytuacjach stresowych oraz dużej inicjatywy w działaniu.
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację.
  • Zaangażowanie i entuzjazm, zmotywowanie na sukces i osiąganie celów.
  • Komunikatywność oraz umiejętność nawiązywania relacji interpersonalnych.
  • Samodzielność oraz bardzo dobra organizacja czasu pracy.

To oferujemy

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie.
  • Możliwość rozwoju i nieustannego doskonalenia swoich umiejętności.
  • Pakiet socjalny.

Specjalista ds. zakupów, śląskie