Oferta pracy

Specjalista ds. Zaopatrzenia

ABB Sp. z o.o.O firmie

  • Aleksandrów Łódzki, łódzkie

  • Ogłoszenie wygasło 21 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Zrób kolejny krok w swojej karierze zawodowej razem z globalnym zespołem ABB, który stymuluje transformację przemysłu i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony.

W ABB wspieramy różnorodność i integrację niezależnie m.in. od płci, przynależności do środowiska LGBTQ+, sprawności psycho-fizycznej, pochodzenia czy wieku. Wspólnie wyruszamy w podróż, w której każdy z nas — indywidualnie i zbiorowo — szanuje różnorodność.

Jako pracownik podlegający Kierownikowi ds. Zaopatrzenia, będziesz odpowiadać za terminowe zaopatrzenie zakładu w materiały i usługi spełniające odpowiednie wymagania na potrzeby procesu produkcyjnego w ramach przydzielonego zakresu asortymentowego, planu produkcji i prognoz, obowiązujących procedur i umów ramowych z dostawcami.
Specjalista ds. ZaopatrzeniaNumer ref.: PL77503903_E2

Twoje obowiązki

  • Analiza prognoz sprzedaży i produkcji pod kątem przyszłego zapotrzebowania na materiały i usługi.
  • Analiza zapotrzebowań na materiały i usługi wynikających z bieżącego planu produkcji.
  • Tworzenie zamówień na materiały i usługi w systemie SAP oraz przekazywanie ich dostawcom.
  • Uzyskiwanie potwierdzeń zamówień od dostawców i wprowadzanie ich do systemu SAP. Prowadzenie bieżącej współpracy z dostawcami, egzekwowanie dotrzymania warunków umów ramowych i zamówień, oraz monitorowanie przebiegu realizacji zamówień
  • Zapewnienie informacji zainteresowanym komórkom organizacyjnym na temat dostępności materiałów na zlecenia produkcyjne i planowanych dostaw.
  • Weryfikacja poprawności dokumentów związanych z dostawami, akceptacja merytoryczna faktur zewnętrznych, wszczynanie i prowadzenie postepowań reklamacyjnych.
  • Wprowadzanie i aktualizacja danych związanych z zakupami i zapasami w systemie SAP (zamówienia, dane podstawowe materiałów, dane MRP).
  • Zgłaszanie stwierdzonych wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w zakresie gospodarki materiałowej. Poszukiwanie źródeł oszczędności w kosztach materiałowych.

Twoje kompetencje

  • Wyższe wykształcenie (preferowane kierunki: logistyka, ekonomia lub kierunki techniczne).
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w obszarze zaopatrzenia/logistyki/zakupów w zakładzie produkcyjnym.
  • Wiedza w zakresie zakupów, logistyki, handlu zagranicznego, rachunkowości i finansów.
  • Rozumienie procesu produkcyjnego, oraz znajomość rynków zaopatrzeniowych.
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office (Excel, Word).
  • Znajomość SAP R/3.
  • Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację w międzynarodowym środowisku.
  • Odpowiedzialność, samodzielność i dokładność wykonywanych zadań.
  • Umiejętność analitycznego myślenia.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu i zarządzania własnym czasem.
  • Zdolności komunikacyjne i negocjacyjne.

Oferujemy:

  • Ciekawą pracę w zakładzie nastawionym na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie.
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
  • Pakiet benefitów pozapłacowych.
  • Miłą atmosferę i partnerskie stosunki w pracy.

Benefity:

  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Opieka medyczna Luxmed
  • Multikafeteria

Ogłoszenie archiwalne