Oferta pracy

Specjalista ds. Zarzadzania Ryzykiem Modeli

ING Bank Śląski S.A.

  • lubelskie

    lubelskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna, praca zdalna, praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • sporządzanie raportów i analiz na potrzeby identyfikacji i pomiaru ryzyka modeli

  • monitorowanie poziomu ryzyka modeli

  • rozwijanie narzędzi wspierających proces raportowania

  • dostosowywanie istniejących rozwiązań do wymagań polityki zarządzania ryzykiem modeli, przepisów prawa, rekomendacji i zaleceń organów nadzoru

  • wspieranie uczestników procesu zarządzania ryzykiem modeli poprzez proponowanie oraz wdrażanie rozwiązań usprawniających i zwiększających jego efektywność

  • aktywne uczestniczenie w kształtowaniu polityki i standardów zarządzania ryzykiem modeli

  • przygotowywanie informacji na potrzeby regulatora, audytorów wewnętrznych i zewnętrznych

  • czynny udział w projektach realizowanych w Banku i Grupie ING

  • wspieranie procesów walidacji modeli

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe z zakresu ekonomii, statystyki, metod ilościowych lub pokrewnych

  • doświadczenie w pracy z modelami, np. ryzyka kredytowego (IRB/MSSF9/aplikacyjne), ryzyka rynkowego (AML, IRRBB, wyceny), ryzyka operacyjnego (AMA), data science (ML, AI), itp.

  • znajomość wymagań regulacyjnych odnośnie procesu zarządzania ryzykiem modeli znajomość MS Office w stopniu zaawansowanym (szczególnie Excel)

  • znajomość j. angielskiego – min. poziom B2

  • doświadczenie w pracy projektowej lub chęć jej zdobycia

  • samodzielność, odpowiedzialność, inicjatywa i konsekwencja w działaniu

  • kreatywność oraz chęć podejmowania nowych wyzwań

  • chęć kreatywnego i aktywnego poszukiwania rozwiązań wspierających procesy i systemy zarządzania ryzykiem w banku

Mile widziane

  • znajomość SQL, SAS, Python lub pokrewnych

To oferujemy

  • Stabilne warunki zatrudnienia

  • Szkolenia i programy rozwojowe

  • Dostęp do nowych technologii

  • Premię uzależnioną od wyników

  • Prywatną opiekę medyczną

  • Pracowniczy program emerytalny

  • Pakiet sportowy

  • Kafeteryjny system benefitów

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

O zespole:

Zapraszamy do Departamentu Walidacji Modeli na stanowisko Specjalisty ds. Ryzyka Modeli, które zapewnia wszechstronny rozwój w zakresie znajomości wielu typów modeli stosowanych przez bank w coraz to nowych obszarach działania naszej organizacji oraz procesu zarządzania ryzykiem tych modeli zarówno na poziomie pojedynczego modelu jaki i zagregowanym, obejmującym różne ich kategorie. Przedmiotowe stanowisko jest też wsparciem dla właścicieli modeli w zakresie dostarczania ogólnych standardów zarządzania modelami w poszczególnych obszarach, szczególnie odnoszących się do identyfikacji, klasyfikacji i kategoryzacji modeli, procesu regularnego monitorowania ich jakości i skuteczności działania oraz oceny ryzyka na poziomie jednostkowym. W zakresie odpowiedzialności tego stanowiska jest też regularne proaktywne wysokiej jakości raportowanie ryzyka modeli w różnych przekrojach i szczegółowości w zależności od szczebla zarządzania - od poziomu kierownictwa jednostki, po poziom dedykowanego komitetu, Zarządu Banku i Rady Nadzorczej. Od osoby na tym stanowisku oczekuje się też zaangażowania w kreowanie nowych miar ryzyka modeli oraz usprawniania procesu zarządzania ryzykiem modeli dla zwiększenia jego efektywności.

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]

Lokalizacja:

Warszawa, Katowice (stacjonarnie, hybrydowo, zdalnie), cała Polska (100% zdalnie)

W ING Banku Śląskim łatwiej robić swoje. Z myślą o naszych klientach sprawiamy, że bankowość staje się bezpieczna, przyjazna i bliska. Na wiele sposobów dbamy o well-being i komfort naszych pracowników. Tworzymy otwarte miejsce pracy, w którym każdy jest mile widziany – bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, stopień sprawności czy inne przesłanki. Dołącz do nas. Mamy tytuł najlepszego pracodawcy, a w naszych procesach rekrutacji wszyscy kandydaci są traktowani z szacunkiem i mają równe szanse.

Przewiń do profilu firmy