Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. zarządzania ryzykiem

MS Towarzystwo Funduszy InwestycyjnychO firmie

  • Nowy Świat 6/12
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Specjalista

MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych

Nowy Świat 6/12

Warszawa

MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. prowadzi działalność polegającą na tworzeniu funduszy inwestycyjnych, zarządzaniu nimi oraz reprezentowaniu ich wobec osób trzecich.

MS TFI S.A. poszukuje pracownika do Biura Zarządzania Ryzykiem na stanowisko : Specjalista ds. zarządzania ryzykiem.

Zakres obowiązków:

  1. Monitorowanie ryzyka w Towarzystwie oraz w zarządzanych przez Towarzystwo funduszach inwestycyjnych,
  2. Tworzenie dokumentacji wewnętrznej dotyczącej ryzyka dla Towarzystwa oraz funduszy w nim zarządzanych, w tym polityki zarządzania ryzykiem, procedur i metodologii monitorowanych ryzyk,
  3. Przygotowanie i opracowywanie raportów dotyczących ryzyka zgodnie z obowiązującymi w Towarzystwie procedurami oraz z przepisami prawa,
  4. Bieżące monitorowanie zmian w przepisach prawa w celu dostosowania pomiarów ryzyka do zakresu działalności Towarzystwa i zarządzanych funduszy,
  5. Wyliczanie ekspozycji i zaangażowania AFI.

Wymagania:

  1. Wykształcenie wyższe. Preferowane kierunki : matematyka, ekonomia, finanse,
  2. Certyfikaty z zakresu zarządzania ryzykiem i/lub licencja doradcy inwestycyjnego i/lub licencja maklera papierów wartościowych,
  3. Bardzo dobra znajomość rynków finansowych, przepisów rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych oraz zasad monitorowania ryzyk dla instrumentów finansowych,
  4. Doświadczenie w pracy w dziale ryzyka w spółce prowadzącej działalność finansową,
  5. Zaangażowanie i odpowiedzialność w zakresie realizacji obowiązków zawodowych,
  6. Samodzielność, umiejętność pracy pod presją czasu oraz nad kilkoma projektami jednocześnie.

Oferujemy:

  1. Umowę o pracę,
  2. Możliwość rozwoju zawodowego,
  3. Możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz kompetencji poprzez udział w wymagających projektach.

Zapraszamy do przesyłania aplikacji za pośrednictwem przycisku aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne